הורים שכירים – רוצים להבטיח לעצמכם ולמשפחתכם עתיד טוב יותר? רוצים להגדיל את הסיכויים שלכם לקידום בעבודה, להתמודד עם אתגרי השוק העבודה ולחסוך כסף לטווח הארוך? אם כן, קרן השתלמות היא הכלי המושלם בשבילכם. קרן השתלמות היא תוכנית חיסכון ממשלתית שמאפשרת לכם לחסוך כסף לצורך השתלמות מקצועית או לימודים נוספים. במאמר זה, נלמד על היתרונות של קרן השתלמות להורים שכירים וכיצד לבקש מהמעסיק שלכם להצטרף לתוכנית.

מהי קרן השתלמות?

קרן השתלמות מאפשרת לעובדים לחסוך כסף לצורך השתלמות מקצועית או לימודים נוספים. קרנות השתלמות הן מכשיר חיסכון שהמעסיק והעובד יכולים להוסיף אליהן כסף. הכסף בקרן ההשתלמות צובר ריבית, כך שהעובד יכול לצבור סכום כסף גדול יותר לאחר מספר שנים. הכסף בקרן ההשתלמות ניתן למשיכה רק לאחר שעבר תקופה של כמה שנים. ניתן למשוך את הכסף לצורך השתלמות מקצועית או לימודים נוספים או לצורך רכישת דירה או ניהול הוצאות רפואיות חריגות.

למה כדאי לבקש קרן השתלמות מהמעסיקים?

קרן השתלמות היא חיסכון שעובדים יכולים לפתוח דרך המעסיק שלהם. המעסיק מפריש 7.5% מהמשכורת של העובד לקרן ההשתלמות, והעובד מפריש 2.5%. אחרי שש שנים אפשר למשוך את הכסף מהקרן, והוא יהיה פטור ממס הכנסה. הינה כמה סיבות למה כדאי לבקש קרן השתלמות מהמעסיק:

 

 

איך מקבלים קרן השתלמות?

בשביל מה מושכים את הכסף שמצטבר?

כסף שנצבר בקרן השתלמות ניתן למשוך רק לאחר שעברה תקופה של כמה שנים. לאחריהן, ניתן למשוך את הכסף בשביל אחת מהסיבות הבאות:

לסיכום

קרן השתלמות היא תוכנית חיסכון נהדרת להורים שכירים. היא מאפשרת להם לשפר את הכישורים וההכשרה שלהם, להתמודד עם אתגרי השוק העבודה, לבחור את ההשתלמות או הלימודים שמתאימים להם, וגם לחסוך לטווח הארוך. הורים שכירים שרוצים להבטיח את עתידם המקצועי והכלכלי שלהם צריכים לבקש מהמעסיק שלהם להצטרף לקרן השתלמות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *