הילדים הם הכול עבורנו, אף יחד עם זאת הרבה פעמים קורה שהם נזנחים, פשוט כי השגרה גם כן דורשת את שלה – הבית דורש התייחסות, האחים הקטנים דורשים עזרה ויחס, העבודה מגיעה אתנו הביתה וגם אנחנו מבקשים לעצמנו זמן איכות, ועל כן חשוב מאוד לעצור ולהתייחס לכל ילד וילד.

 

עניין של הגדרה

על מנת לחזק את הקשר עם הילדים, חשוב להגדיר שבשעה הקרובה אנו מתייחסים רק אליהם. אין הכוונה להציע להם סרט או לוודא שאינם רעבים, אלא הכוונה היא לבחור פעולה מסוימת שאהובה עליהם ולבצע אותה ביחד עמם, ופה ניתן למצוא מגוון אופציות מעניינות. זקוקים לרעיונות? הינה כמה:

רעיונות לבילוי משותף

 

הרבה פעמים ילדות אוהבות להרגיש כמו אמא, ועל כן ניתן לגשת עם הילדה לארון הבגדים ולאפשר לה לבחור חולצה אהובה, ובאמצעות מגוון אביזרים משלימים (כגון חגורה) להפוך אותה לשמלה שמתאימה לילדה (אין צורך להרוס את החולצה), אפשר שהאם והילדה יתלבשו אותו דבר ולאחר מכן ישחקו ביחד עם בובות, ניתן ללכת ביחד לחנות נעליים ולרכוש סנדלים לילדות וסנדלים לנשים בעלי עיצוב זהה (כך שתיווצר תחושת שותפות), ניתן לשים ביחד לק על הציפורניים ולעשות תסרוקת זהה, ניתן להכין שתי שרשראות זהות מחרוזים, ניתן שכל אחת תצייר את השנייה וכדומה.

אין כמו ליצור פרויקט משותף על מנת ליהנות ביחד מזמן איכות. הפרויקט עצמו יכול להיות כל דבר, אך הוא צריך להיות קשור לתחום העניין של הילד וליכולות של ההורה. כך למשל אם הילד טכני או יצירתי, ניתן להחליט שבונים ביחד כלי רכב, בית עץ, פסל מחימר וכדומה, כאשר רמת הקושי אינה צריכה לאיים, אלא אפשר להסתפק ביצירות מדבק חם, שאריות בדים, קופסאות קרטון וכדומה, ואם מחפשים רעיונות, הרי שבאתר "פינטרסט" תמצאו לא מעט אופציות מגניבות.

בהנחה ואיתרתם שיש לכם ולילדים כמה שעות פנויות ביום מסוים, ובהנחה שגם יש ליד הבית אזור שנעים לטייל בו, הרי שמומלץ ליצור הרגל – לצאת לטייל ביחד באופן קבוע. הטיול יכול להיות בחוף הים, בעיר, בשמורת טבע וכדומה, כאשר כל פעם מוטב לבחור במסלול מעט שונה ואף להציב מטרה – לעקוב אחר החי והצומח, ללמוד להכין שוקו בשטח ואף לאסוף מכל טיול פריט מיוחד (ולאחר מכן להוסיף אותו לקופסה ייעודית בבית). אין לכם לאן לצאת ליד הבית או אתם פחות מתחברים לשטח? ניתן לבחור בפיקניק ביתי: לצאת לדשא עם משהו טעים ולשתף (הן ההורה והן הילד) במשהו נחמד ובמשהו פחות נחמד שקרה באותו היום.

חשוב לזכור שמשחקים הם לא רק עבור הילדים. הרבה פעמים הילד מחפש מישהו שישחק אתו והוא מאוד ישמח אם ההורה יציע מיוזמתו לשחק ביחד. קיימים מגוון משחקים שעשויים להתאים: כך למשל ניתן להרכיב ביחד פאזל, לשחק בקלפים, לצייר ציור משותף, לבנות "מחנה", ליהנות ממשחק יצירה, להתמסר בכדור ובעצם הרבה משחקי ילדים עשויים להתאים.

פשוט וכה חשוב

עד כמה שזה נשמע מוזר, אנו צרכים להזכיר לעצמנו להשקיע בילדים שלנו, וגם אם אין זמן, פשוט לשבת איתם ולהקריא להם סיפור, לשאול מה היה נחמד היום בגן / בבית הספר, לשאול אם הם רוצים לעזור להכין ארוחת ערב, לשבת לידם כשהם רואים סרט וכדומה – פשוט וכה חשוב!

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.