האם ידעתם כמה ילדים נאלצים להתמודד עם מחלות נפש? האם שמתם לב פעם כמה ילדים בעלי צרכים מיוחדים נמצאים מסביבכם? אלה נתונים שקל מאוד לפספס, בעיקר אם אתם לא נמצאים בסביבה הקרובה של ילדים החווים את אחת משתי האפשרויות הללו. ובכל זאת, חשוב שתדעו שיש עמותה שכן דואגת לשים לב לכל אותם ילדים, להדריך אותם ולספק להם ולמשפחותיהם נקודות תקווה ואושר: הכירו את עמותת לב ונפש.

הכירו את עמותת לב ונפש

עמותת לב ונפש הוקמה בשנת 2016, ושמה מגלם במדויק את מהות המשימה והערכים שלה. מטרתה של עמותת לב ונפש היא לדאוג לילדים בעלי צרכים מיוחדים ולילדים המתמודדים עם מחלות נפשיות. השפעתה של העמותה היא עמוקה וחשובה, שכן האי דואגת לעצב עתיד בהיר ומכיל יותר לכולם. במרכז עמותת לב ונפש עומד הרצון להחזיר תקווה לילדים ולמשפחותיהם, והיא עושה זאת באמצעות שלוש פעולות עיקריות: מתן תמיכה נפשית, חלוקת מזון בחגים וייצוג צעירים בירידי תעסוקה.

חשיבות התמיכה הנפשית

ילדים עם מחלות נפש או עם צרכים מיוחדים מתמודדים עם אתגרים ייחודיים ורבים בחיי היומיום שלהם. אתגרים אלה יכולים להתבטא בצורה של מאבקים פנימיים או חיצוניים, קשיים באינטראקציות חברתיות ואפילו מחלות פיזיות. התמיכה המקצועית והנפשית שהעמותה מעניקה לילדים אלה היא בעלת חשיבות גבוהה במיוחד, כי כך היא דואגת שהם לא יישארו לבד במאבקים שהם מתמודדים איתם. לב ונפש מסייעת במסע הריפוי של הילדים ומגבירה את ההערכה העצמית שלהם על ידי מתן הדרכה, ייעוץ ומרחב בטוח להביע את רגשותיהם.

חלוקת מזון בחגים

חגים הם זמן לשמחה, לחגיגה ולחיבור עם המשפחה, ואירועים אלה יכולים להיות תזכורת מכאיבה של מצוקות קיימות למשפחות שילדיהן בעלי צרכים מיוחדים או מתמודדים עם מחלות נפש. ההתמודדות מלווה הרבה פעמים בהשלכות פסיכולוגיות, ואף באתגרים כלכליים שנוצרים בעקבות חשבונות רפואיים או חוסר יכולת לעבוד במשרה מלאה. לב ונפש מכירה בפער הזה ונרתמת לספק ארוחות חג למשפחות אלה, וכך היא גם מציעה תחושה של קהילה וגם מקלה על חלק מהנטל הכלכלי שהמשפחות עלולות להיתקל בו במהלך החגים. פעילות זו מדגישה את מחויבותה של לב ונפש לסיוע שהוא גם בנפש, גם בגוף וגם ברוח.

 

 

ייצוג צעירים בירידי תעסוקה

אחד האתגרים העיקריים העומדים בפני ילדים בעלי מחלות נפשיות או צרכים מיוחדים כשהם מגיעים לבגרות הוא נושא התעסוקה. שוק העבודה יכול להיות מקום מרתיע במיוחד לילדים אלה, שכן הם יכולים להיות מופלים על רקע ההתמודדויות שלהם, גם אם במודע או לא. עמותת לב ונפש מטפלת בסוגיה זו באופן אקטיבי על ידי ייצוג צעירים אלה בירידי תעסוקה. כך היא מסייעת להם להגיע למשרות שתואמות את היכולות שלהם וגם להוכיח למעסיקים פוטנציאליים שצעירים אלה מסוגלים לעבוד קשה ולהתמיד בדיוק כמו כל עובד אחר. פעילות זו מעבירה מסר חזק שאנשים עם בעיות נפשיות או צרכים מיוחדים מסוגלים וראויים לתעסוקה שוויונית.

לסיכום

הפעילויות החשובות שמבצעת עמותת לב ונפש מכילות תקווה, הבנה והכלה, והן יכולות להחזיר את החיוך על הפנים של ילדים המתמודדים עם מחלות נפש או עם צרכים מיוחדים. פעולותיה לא רק מרוממות באופן ישיר ילדים ומשפחות, אלא גם מאתגרות את נקודות המבט הקולקטיביות על בריאות הנפש. היא דואגת לספק משאבים חיוניים גם לילדים וגם למשפחותיהם, ודואגת ליצור חברה מכילה שבה לכולם יש סיכוי שווה להצליח. זוהי עמותה בעלת חשיבות גבוהה במיוחד, ולכן יש צורך להכיר אותה ואת הפעילות המעצימה שהיא מספקת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *