רכישת בית היא תהליך מרגש להורים רבים, אבל התהליך יכול להיות גם מאתגר כשמחפשים את התנאים הנוחים ביותר. עם כל כך הרבה אפשרויות וגורמים שיש לשקול, קל להרגיש אבודים בתהליך הזה. אבל אל חשש! חכם משכנתאות חלקו איתנו כמה טיפים ואסטרטגיות שאתם, ההורים, יכולים להשתמש בהם כדי להבטיח שתנאי המשכנתא שלכם נוחים ושתחסכו כסף בתהליך. אז בואו לגלות כיצד לקחת משכנתא בתנאים נוחים.

בנו דירוג אשראי גבוה

בניית דירוג אשראי גבוה היא חשובה כשלוקחים משכנתא בתנאים נוחים. יועצי חכם משכנתאות מסבירים שהמלווים משתמשים בדירוג האשראי כדי לקבוע את הסיכון של הלווים. יתר על כן, דירוג אשראי גבוה יותר פירושו ריביות נמוכות יותר. כדי לשפר את דירוג האשראי, אתם צריכים לשלם את החשבונות שלכם בזמן, לשמור על יתרות כרטיס אשראי נמוכות, ולהימנע מבקשות אשראי חדשות לפני הגשת הבקשה למשכנתא.

חסכו למקדמה

רוב המלווים דורשים מקדמה של 20% ממחיר רכישת הבית בעת לקיחת משכנתא. יכול להיות מפתה לשים פחות, אבל הסכום הנמוך יוביל לריבית גבוהה יותר ותשלומים חודשיים גבוהים יותר. הם מוסיפים שכדאי להתחיל לחסוך למקדמה מוקדם ככל האפשר ולחפש דרכים לקצץ בהוצאות כדי לחסוך יותר כסף. חלק מהאפשרויות לעשות זאת הן הגדרת תקציב, צמצום הוצאות מיותרות ולעבוד בעבודה נוספת כדי להכניס יותר כסף.

חפשו משכנתא

בירור על המלווים השונים הוא קריטי בעת לקיחת משכנתא בתנאים נוחים. חשוב להשוות את שיעורי הריביות, העמלות ועלויות אחרות הקשורות לכל מלווה. עידו עוז, מנכ"ל חברת חכם משכנתאות, מציע לקבל הצעות מחיר ממספר מלווים ולהשוות ביניהם כדי לחסוך אלפי שקלים לאורך החזר ההלוואה.

חשבו על משכנתאות ממשרד הבינוי והשיכון

משכנתאות ממשרד הבינוי והשיכון נועדו לסייע לרוכשי בתים שאינם זכאים למשכנתאות רגילות. למשכנתאות מסוג זה יש לעיתים קרובות דרישות למקדמה נמוכה יותר, דרישות דירוג אשראי גמישות יותר וריביות נמוכות יותר מאשר משכנתאות קונבנציונליות. אם אתם זכאים למשכנתא זו, אתם צריכים לקחת אותה בחשבון בעת הבירור על משכנתא בתנאים נוחים, מציעים היועצים.

בחרו את מסלול המשכנתא הנכון

בחירת מסלול המשכנתא הנכון היא קריטית בעת לקיחת משכנתא בתנאים נוחים. עליכם לקחת בחשבון את מצבכם הכלכלי ואת מטרותיכם כשאתם בוחרים את מסלול המשכנתא המתאים לכם. יועץ המשכנתא, עידו עוז, מפרט את חלק מהאפשרויות למסלולי המשכנתא: משכנתא בריבית קבועה, משכנתא בריבית משתנה ומשכנתא בריבית פריים פלוס. משכנתא בריבית קבועה מציעה ריבית קבועה לכל אורך חיי ההלוואה, בעוד משכנתא בריבית משתנה מציעה ריבית התחלתית נמוכה יותר שיכולה לעלות עם הזמן. משכנתאות בריבית פריים פלוס מאפשרות ללווים לשלם ריבית שעליה מחליט בנק ישראל (ריבית הפריים) פלוס אחוזים למלווה, מסלול זה עשוי להיות משתלם כשמדובר בתקופות שבה ריבית בנק ישראל נמוכה. הבחירה בתמהיל הריביות שמתאים לכם תעזור לכם לעמוד בהחזרי המשכנתא ולשמור על איזון כלכלי.

 

 

קבלו אישור מראש למשכנתא

קבלת אישור מראש למשכנתא יכולה לתת לכם יתרון תחרותי במיוחד בעת רכישת בית. אישור מראש מראה למוכרים שהקונה רציני וכבר אושר לסכום מימון מסוים, מסביר עוז. האישור גם יכול לעזור לכם לצמצם את החיפוש לבתים שמתאימים לתקציב שלכם. כדי לקבל אישור מראש בעת לקיחת משכנתא בתנאים נוחים, תצטרכו לספק מסמכים שונים, כגון החזרי מס, תלושי שכר ודפי בנק.

שקלו מימון מחדש

מחזור משכנתא יכול לעזור לנצל ריביות נמוכות יותר ולחסוך כסף בתשלומים חודשיים בעת לקיחת משכנתא בתנאים נוחים. בחברת חכם משכנתאות, היועצים המקצועיים מציעים עזרה במחזור המשכנתא, והם מפרטים שהמחזור כרוך בהחלפת משכנתא קיימת במשכנתא חדשה בעלת תנאים טובים יותר. הם ממליצים לשקול מחזור משכנתא אם אתם יכולים להוריד את הריבית אפילו באחוז אחד, כי כך תשפרו את דירוג האשראי שלכם ותגדילו את יחס ההכנסות מול הוצאות של הבית שלכם.

לסיכום

לקיחת משכנתא בתנאים נוחים היא בת השגה עם הגישה וההכנה הנכונות. אתם יכולים להתחיל בבניית דירוג אשראי גבוה, חיסכון למקדמה, חיפוש משכנתא, שקילת משכנתא בערבות מדינה, בחירת מסלול המשכנתא הנכון עבורכם, קבלת אישור מראש ושקילת מחזור משכנתא. באמצעות הטיפים האלה, אתם יכולים לחסוך כסף ולהגשים את החלום שלכם לרכוש בית. זכרו, לקיחת משכנתא בתנאים נוחים היא החלטה כלכלית משמעותית, לכן קחו את הזמן לחקור ולבדוק וקבלו החלטות מושכלות שיועילו לכם ולמשפחתכם בטווח הארוך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *