אם אתם עומדים לצאת לנסיעה עם הילדים, אתם צריכים לקרוא את המאמר הבא. קבלו 6 כללי בטיחות לפני שמתחילים נסיעה עם הילדים.

חגירת חגורות בטיחות

במקרה של תאונה, ילדים בכלל, ותינוקות בפרט, פגיעים יותר ממבוגרים. התנגשות במהירות נמוכה יחסית של כ-40 קמ"ש עם ילד שאינו חוגר חגורת בטיחות עלולה לגרום לפציעות בדומה לנפילה מבניין בן 3 קומות. חגורות בטיחות המיועדות למבוגרים עלולות לגרום לפגיעה קשה בילדים, בנוסף, כרית האוויר מותאמת לגובה של מבוגרים, דבר קטלני לילדים, לכן יש להתאים את תקן הבטיחות של ילדים בהתאם לגיל הילד. כאן תוכלו למצוא מידע חשוב על חגורות בטיחות, בינתיים נמשיך עם הטיפים החשובים שלנו.

הקפידו על כיסא בטיחות על פי התקן

אל תתפשרו על קניית כיסא בטיחות העומד בתקני בטיחות מחמירים. במקרה של תאונה, כיסא בטיחות איכותי יכול להציל את חיי הילדים שלכם. שימו לב שתינוקות מתחת לגיל שנה חייבים לנסוע בכיוון ההפוך לזה של הנסיעה וזה על פי חוק כמובן. חל איסור מוחלט להציב עגלה מול כרית אוויר, ומומלץ בחום להושיב את התינוקות שלכם במושב האחורי של הרכב. אם בכל זאת רוצים להחזיק תינוק במושב ליד הנהג, אל תשכחו לנטרל את כרית האוויר כי זה יכול לפגוע בתינוק שלכם ולעשות את האפקט ההפוך.

עצרו להפסקות

הפסקה קצרה לאחר נסיעה ארוכה חשובה מאוד גם לכם וגם לילדכם. לאסוף איברים, לשתות ולאכול משהו, לענות למישהו ששולח לכם הודעות בזמן שאתם בדרכים, וכמובן – לתת לילדים להסתובב בשטח הפתוח כדי לשחרר את האנרגיה שלהם. מומלץ לתזמן הפסקות כך שיתאימו לזמנים של ילדיכם, כדי שיוכלו לנמנם תוך כדי נהיגה ולהעניק לכם כמה דקות של שקט בנהיגה. אגב, להפסקות הללו יש גם חשיבות משמעותית מאד עבורכם כי גם אתם צריכים להתרענן במהלך הנסיעה.

 

 

התרכזו רק בנהיגה

על הכביש, אתם צריכים להתמקד רק בנהיגה. ילדים זקוקים לרוב לתשומת לב, לכן רצוי להציב ברכב צעצועים ומשחקים מתאימים כדי לספק להם הזדמנויות תעסוקה. אם אתם נוסעים עם ילד ועם מבוגר נוסף, השאירו את השגחת הילד לו, ואם אתם לבד עם הילד – וודאו שכל הציוד הדרוש להם – משקאות, משחקים, מגבונים, מוצצים וכו' – זמין ללא עזרתכם.

שימו לעצמכם תזכורת שהילד ברכב

כדי למזער את הסיכוי שזה יקרה, ישנן מספר דרכים להבטיח שילדכם לא יישאר מאחור ברכב לאחר יציאתכם. השתמשו במגוון אפליקציות וכלים טכניים המתאימים למניעת שכחת ילדכם ברכב, שמרו את התיק ליד ילדכם, דברו איתו תוך כדי תנועה, הימנעו מדיבורים והסחות דעת בזמן נהיגה ועוד.

התקינו צלונים בקיץ

במהלך נסיעות קיץ ארוכות, השמש הקופחת עלולה לסנוור ילדים ובמקרים מסוימים לגרום לכוויות שמש. מומלצים מגני שמש, הם יוצרים חיץ בין האוויר החם בחוץ ובתוך הרכב ויוצרים אפקט הצללה נעים באזור המושב האחורי. מעבר לעובדה שזה ישמור על הילד שלכם, כך גם הנסיעה שלו תהיה נעימה יותר.

לסיכום,

כל נסיעה בכביש מביאה לא מעט סיכון, במיוחד כשנוסעים ברכב עם ילדים ותינוקות. בראש ובראשונה, האחריות לבטיחות הנוסע מוטלת על הנהג, שגם הוא צריך לגלות ערנות ולהתמקד בתנאי הדרך והכביש, ולדאוג שילדיו יושבים בבטחה ברכב ומרגישים בטוחים ורגועים. במדריך זה הכנו עבורכם טיפים רבים לנסיעה בטוחה עם תינוקות וילדים, ביצוע טיפים אלו לא רק יהפוך את הטיול שלכם לבטוח אלא גם מהנה ומהנה יותר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *