כשהילדים עדיין קטנים, נהוג לחגוג להם יום הולדת בגן. הקטנטנים מתרגשים לקראת האירוע ומצפים לו בכיליון עיניים, לכן מוטב לארגן עבורם את יום ההולדת המושלם, כך הם יוכלו ליהנות מהחגיגה ולזכור אותה לפחות עד לשנה הבאה.

לעיתים נדמה שימי הולדת שנחגגים בגני הילדים, פשוטים יותר לתכנון מאשר ימי הולדת שנערכים בבית, אך האמת היא שמלבד העובדה שמיקום החגיגה שונה – כל הארגון נשאר אותו הדבר, החל מכיבוד ועד להפעלה לילדים. כיצד תצלחו את יום ההולדת של הילדים בגן? אספנו עבורכם כמה טיפים שימושיים.

ארגון מסיבת יום הולדת בגן

חגיגה משותפת או אישית?

ראשית, כדאי לברר עם הגננת אם ישנם ילדים נוספים שחוגגים את יום ההולדת בסמוך לתאריך של ילדיכם, כך תוכלו לערוך חגיגה משותפת ולהתחלק בהוצאות. כמו כן, מוטב לוודא שהיום בו נקבע יום ההולדת הוא יום ללא הפעלות אינטנסיביות בגן, כך הילדים יוכלו להשתתף בחגיגה ולהעניק לה את מלוא תשומת הלב (בדרך כלל עורכים את ימי ההולדת ביום שישי).

יתרה מזאת, כדאי להכין יחד עם ילד יום ההולדת קישוטים ליום הולדתו, כמו למשל שלט "ברוכים הבאים למסיבה" שייתלה על דלת הכניסה, שרשראות מרצועות נייר צבעוני ושלל קישוטים צבעוניים ומשמחים. אם החגיגה נחגגת יחד עם ילד נוסף – נצלו את ההזדמנות להפגיש בין הילדים אחר הצהריים וליצור יחדיו קישוטים ליום ההולדת.

אבל מה אוכלים?

כיבוד ליום הולדת לילדים יכול להיות מגוון ועשיר. לרוב, נהוג לארגן שולחן אוכל מרהיב הכולל מבחר גדול של ממתקים וחטיפים טעימים, אבל יחד עם זה ניתן לשלב בשולחן האוכל מאכלים מזינים, בריאים ומשביעים כמו ירקות, לחמים טעימים, פשטידות ועוד. אם אתם מתכננים להביא מגשי אירוח או מאכלים מסוימים, כדאי לעדכן את הגננת ולוודא שאין ילדים אלרגניים בגן.

החלק האומנותי

אי אפשר לחגוג יום הולדת בגן מבלי לתכנן את החלק האומנותי, שכן זו יכולה להיות הפעלה מדליקה, משחקי חברה, פעילות יצירה או כל דבר שרק תבחרו לעשות בכדי להעביר יחד עם הילדים 45 דקות של משחק וכיף. כמו כן, ניתן להזמין הפעלה מקצועית לילדים או אפילו מופע תיאטרון בובות.

אם תרצו להפעיל את הילדים באופן עצמאי, תוכלו להכין משחקי חבילה עוברת, כיסאות מוזיקליים, בינגו, טריוויה שקשורה לילד יום ההולדת, משחקי בלונים וצבעים ועוד. כאמור, ניתן להעביר פעילות יצירה לילדי הגן. יש לא מעט רעיונות ליצירות לילדים ברחבי הרשת, ואף תוכלו לרכוש בחנויות השונות ערכות יצירה מוכנות, כך הילדים יוכלו לצבוע, לצייר, להדביק וליצור, ולשוב לביתם עם תוצר אישי שהכינו במהלך החגיגה. רעיון נהדר הוא לרכוש בריסטול גדול (גודל 3A ומעלה), ולבקש מהילדים למלא אותו בברכות וציורים לילד יום ההולדת, כך לא רק שהם יהיו עסוקים בהכנת הבריסטול, ילדיכם יקבל בתום החגיגה בריסטול גדול מלא בברכות וקישוטים.

מתנה לכל משתתף

בדרך כלל מחלקים בימי ההולדת מתנות לילדים, לרבות שקיות הפתעה. תוכלו להכין לילדים מבעוד מועד שקיות הפתעה מלאות בסוכריות מתוקות ולהוסיף מתנה קטנה וצנועה. בסוף החגיגה, כשההורים מגיעים לאסוף את הילדים לביתם, אפשרו לילדכם לחלק להם את שקיות ההפתעה.

 

תכננו את יום ההולדת מבעוד מועד, כך תוכלו להיערך לחגיגה בהתאם. הכינו קישוטים, רכשו מאכלים וחטיפים והכינו שקיות הפתעה לכל הילדים. מזל טוב!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *