מזון נקי או אכילה נקייה מהי? – Clean food

"מזון נקי" או "אכילה נקייה" – הוא שם קוד לסוג של תזונה, דיאטה אם תרצו, שמציפה בימים אלה את האינטרנט ואמצעי התקשורת, והפכה להיות גם מאוד פופולרית בקרב מסעדות בחוף המערבי בארה"ב.

מהו מזון נקי ומהי אכילה נקייה – כל המידע במאמר זה.

ירקות אורגניים

באופן עקרוני מדובר בסוג של דיאטה שמשלבת דרך חיים חדשה ולא רק עקרונות תזונתיים, ושואפת לשיפור הבריאות והרווחה של המאמצים אותה.

להלן כמה עקרונות מפתח ל"אכילה נקייה", הקפדה עליהם היא המפתח לשיטת התזונה ודרך החיים החדשה:

  • אכלו יותר מזונות אמיתיים ופחות מזון מעובד ומוצרי מזון שיוצרו במפעל. אפשר לשלב באכילה שלכם גם אוכל קנוי, אבל כדי לעשות זאת במסגרת של ה"אכילה הנקייה" עליכם להקפיד כי במזון שאתם קונים יש מכסימום מרכיבים אמיתיים ומינימום תוספות לא מזוהות ולא קשורות.
  • אכלו כדי לקבל הזנה טובה: אכלו בנחת ארוחות מסודרות, קבועות ומאוזנות וחטיפים בריאים אשר הם בעלים ערכים תזונתיים טובים. אכלו יותר בבית ויותר ארוחות ביום, והקפידו על דרכי הכנה בריאות למזון שלכם.
    כשאתם יוצאים מהבית, הכינו אוכל לדרך, ואם אתם חייבים לאכול בחוץ – בחרו היטב את המזון שאתם אוכלים.
  • אכלו יותר מזון מבוסס על ירקות אורגניים וקטניות – בירקות וקטניות יש את כל מה שהגוף שלכם צריך, כולל חלבונים. העשירו את התזונה שלכם במוצרים מן הצומח שיש בהם יותר חלבון כמו שעועית ועדשים, או בדגנים מלאים שיש בהם חלבון כמו קינואה, שעורה וכוסמת.
  • אמצו סגנון חיים נקי – שלבו בשגרת היום שלכם שפע של פעילות גופנית, מספיק שעות שינה בלילה, ודרכים בריאות כמו מדיטציה ויוגה שיעזרו לכם להתמודד עם מתחים ולחצים. בלו זמן עם אנשים שכיף לכם אתם ועסקו בפעילויות מהנות: ריקוד, צחוק, טיול בטבע או משחק.

נכתב על ידי מיכל מורנו – משווקת באינטרנט הנמנית על צוות "האורגני" – עסק חברתי שהוקם על מנת לענות על צורך מהותי – טיפוח צרכנות מודעת וירוקה, על ידי חיבור יצרנים וחקלאים אורגניים מכל הארץ עם משפחות בריאות.

השארת תגובה