לא מספיק שלאחר הריון (אחד או ארבעה) הגוף אינו חוזר להיות מה שהיה, לא מספיק שחרדות חדשות מתווספות לחיינו (בסנכרון מלא עם הילדים), ולא מספיק שזמן איכות הפך להיות "שיחת כינים" בגינת המשחקים מול אמא שכלל לא מכירים, אלא נוסף לכל גם מגלים שהשיער אינו מה שהיה! השיער השופע פתאום נושר, קו הקוקו פתאום מגלה מפרצים וכל הברשה מחסירה פעימה. מזדהה? נשירת שיער אצל אימהות אינה תופעה חדשה, אך עדיין כלל אינה נעימה. קבלי מספר פתרונות שעשויים לסייע!

טיפול בבעיות רפואיות

יש לא מעט בעיות רפואיות שעשויות להוביל לנשירה משמעותית. עם זאת חשוב להבין שנשירה אמתית מתייחסת לנשירה של יותר מ100 שערות ביום. הסיבות האפשריות לתופעה נוגעות להריון, ללחץ נפשי שנוגע לשלום הילדים, לחוסר שינה, לחוסר זמן לאכול טוב וכדומה. עם זאת, הסיבה יכולה להיות יותר משמעותית, כגון סיבה רפואית. כמו מה? רגישות יתר להורמון DHT, לחץ דם גבוה, מחלת כבד, בעיות בזרימת הדם, ירידה בתפקוד של בלוטת התריס, אנמיה, דימום ווסתי כבד וכדומה. הרעיון הוא לעבור אבחון מקצועי – לטפל בשורש הבעיה ולא רק בסימפטום.

נשירת שיער אצל נשים: הפתרונות שיסייעו לכן לעצור את הנשירה

שינוי תזונה

מלבד שליטה על כמות צריכת האלכוהול והעישון, יש עוד מה לעשות. ידוע שברזל וסידן אלו שני ויטמינים מאוד חשובים עבור מגוון תהליכים בגוף, אך ראוי לדעת שגם עבור שיער חזק הם חשובים. עם זאת, רוב הסיכויים שאינך סובלת מכך, אם כי אין לשלול, במיוחד אם ידוע שהתזונה היומיומית אינה תקינה. באופן כללי השיער, כמו מגוון מערכות אחרות בגוף, זקוק למאגר של ויטמינים ומינרלים, כך ששווה לבחון לצרוך מולטי ויטמין. אם מבקשים לבדוק את הכיוון הזה, מומלץ לעבור בדיקת דם מקיפה שתבחן חוסר ברכיבי תזונה בסיסיים (ברזל, ביוטין, אבץ וכדומה). בכול אופן הקפדה על אכילה מרובה של ירקות ופירות תמיד מומלצת, ואף עשויה להקל את ההתמודדות מול העייפות שמביאה עמה האימהות.

השתלת שיער

בהנחה והמצב של ההתקרחות קיצוני, ובהנחה שעברת אבחון מקצועי אצל רופא עור ולא נמצא מענה חלופי, טוב לדעת שאין לאבד תקווה. אומנם מדובר במענה פולשני ושאינו מבטיח חזרה של 100% למראה הראשוני, אך השתלת שיער בהחלט עשויה להוביל לשיפור ניכר. פה נחדד שהנשירה עשויה לחזור, כך שחשוב ביותר להיצמד לרופא עור בעל שם.

סבתא יודעת?!

כאשר משלבים בין נכדים לסבתא, עצות לא מפסיקות לזרום. עם זאת, בכול הנוגע לנשירה, "תרופת סבתא" אינה בהכרח מתאימה. מה כן? שווה לנסות כמה שיותר להירגע (לחץ הוא בהחלט גורם שכיח) וכן שווה לצמצם כמה שניתן שימוש בפן, צביעת שיער בטכניקה סטנדרטית ושימוש במוצרי שיער שמכילים כימיקלים מזיקים (כימיקלים שפוגעים בשומן הטבעי שתומך בזקיקי השערה). שורה תחתונה? נשירה אינה סוף דבר, יש לא מעט מה לעשות!

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.