הגדה לפסח

בקרוב נחגוג את ערב פסח, ובין הניקיונות, ביעור החמץ והבישולים לקראת החג, חשוב לשים דגש גם על נושא קריאת ההגדה. השנה, ליל הסדר שלכם עומד להיות מהנה במיוחד, כי יש לנו הצעה להגדה מדליקה, משעשעת ומגוונת. סקרנים?

ליל סדר משעמם? לא במקרה הזה

מי מאתנו לא מכיר את התרחיש העתידי של ליל הסדר: מתחילים לקרוא את ההגדה, ולאחר מספר דקות, הילדים משתעממים ומתחילים להפריע, המבוגרים חסרי סבלנות ורוצים להתחיל לאכול וכולם מחכים לרגע שבו נגיע לקינוחים הכשרים ונוציא את משחקי הקופסה. ובכן, מי אמר שליל הסדר צריך להיראות כך? כיום, יש מגוון רחב של הגדות לפסח, כשחלקן אף מרתקות ומכילות איורים צבעוניים, כך הילדים יוכלו לעיין בהגדה במהלך הסדר, המבוגרים ייהנו מהגדה קצת אחרת וליל הסדר יעבור על הצד הטוב ביותר. אבל מהי ההגדה שאתם צריכים לקנות לסדר השנה?

הגדה בהפרעה

כנראה שלא מעט משפחות רוצות לתבל את ערב החג שלהם בהגדה ייחודית ומעניינת, ולכן אנו רואים ביקוש גבוה להגדות בסגנון אחר, כאלה שמשלבות בערב החג הומור והנאה, וכך היא בדיוק "הגדה בהפרעה". ניתן לקנות את הגדה בהפרעה באתר של דברי שיר, או לחלופין לבקר בחנות הפיזית ולרכוש את ההגדה בעצמכם.

מדובר על הגדה ייחודית, מרתקת ומשעשעת שמתאימה לכל המשפחה. הטקסטים קלילים, ובתוכה יש שלל איורים מדליקים ומיוחדים שיוסיפו לא מעט עניין לליל הסדר. אם לא די בכך, הרי שבין האיורים, תמצאו גם כמה משעשעים ומצחיקים, לרבות קומיקסים, שיגרמו לכם לפרוץ בצחוק בין טקסט לטקסט, וישדרגו את ליל הסדר באופן ניכר. פה נעצור לציין שמדובר בהגדה כהלכתה, כלומר הסדר יתקיים לפי המסורת היהודית, רק שהפעם, אתם עומדים לתבל אותו במעט הומור והנאה.

כמה מילים על יוצרי ההגדה

יוצרי "הגדה בהפרעה", מתן צור (תסריטאי וקומיקאי) ואלחנן בן אורי (קריקטוריסט ומאייר) הם למעשה שומרי מצוות, ולכן רצו להעניק למשפחות הגדה מלאה כהלכתה. בתום ההגדה, תמצאו את "שיר השירים", שהרי נהוג בקרב בני עדות המזרח לשיר אותו בתום הערב.

למעשה, ההגדה ההומוריסטית, היא כנראה אחד הדברים הטובים שתשלבו בליל הסדר השנה, מאחר והיא מעניקה נופך ייחודי לחג, וגורמת לערב לעבור באופן מהנה יותר מבדרך כלל.

כמה טיפים לערב החג

אין ספק שקריאת ההגדה היא האלמנט המרכזי בערב החג, ועל כן חשוב לרכוש הגדה שתסקרן ותשעשע את בני המשפחה ובמיוחד את הילדים. אבל מה קורה לאחר הארוחה? ובכן, יש לנו כמה טיפים שיסייעו לכם להעסיק את הילדים לאחר הסדר:

 

ליל הסדר הוא בין החגים המשמעותיים ביותר במסורת היהודית, וההכנות אליו נעשות בין חודש לשבועיים לפני. כדי להעביר את ליל הסדר על הצד הטוב ביותר, מומלץ לרכוש הגדה הומוריסטית ומעניינת, כזו שתוסיף רובד ייחודי לערב: בדיוק כמו שהגדה בהפרעה מעניקה לקוראיה. חג שמח!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.