מחלת הסרטן היא ללא ספק בין המחלות היותר מאתגרות שיש. בכדי להתמודד איתה כהלכה, דרוש מאמץ מתמשך בכמה "חזיתות" והדבר אינו פשוט לאף אחד. זהו מצב אשר עשוי לאתגר מבחינה כספית, מבחינת זמן פנוי, מההיבט הרגשי ועוד, גם לגבי החולים וגם לגבי משפחותיהם ומי שמנסים לסייע להם. כיצד מתמודדים עם מצבים כאלה? מעבר לטיפולים הרגילים שניתנים, מסתבר שישנו מקום ואפילו חשיבות רבה, גם לסיוע של מתנדבים. גוף אחד בולט במיוחד אשר מציע סיוע כזה, זו עמותת עזר מציון. אז כיצד עמותת עזר מציון עוזרת לחולי סרטן ולבני משפחותיהם? מסתבר, שבדרכים רבות ומשמעותיות.

משלימים את התמונה

חולי סרטן מטופלים כידוע על ידי רופאים שמתמחים בכך ובעזרת תרופות מיוחדות, כימותרפיה ומחלקות ייעודיות בבתי חולים. זהו מערך רחב של שירותים ויש לצידו סיוע של קופות החולים במימון טיפולים כאלה. אך זה לא תמיד מספיק. למעשה, במקרים רבים החולים וגם משפחותיהם, זקוקים לסיוע נוסף מסוגים שונים. הסיוע של ארגוני מתנדבים מסוגה של עזר מציון, משלים את התמונה של קשת הפתרונות לסיוע לחולי הסרטן. שירותי עמותת עזר מציון מגוונים ונושא מחלת הסרטן הוא רק חלק אחד מהם, אם כי חלק חשוב ומשמעותי. במה שירותים אלה מתבטאים, בכל הנוגע לחולי סרטן ולבני משפחותיהם?

 

 

כיצד העמותה מסייעת?

עמותת עזר מציון מסייעת לחולי סרטן, בעיקר בדרכים הבאות:

מאגר מח העצם של עזר מציון

עזר מציון מפעילה גם מאגר מח עצם, אשר מסייע באיסוף והתאמת תרומות מח עצם לחולים במחלות שונות. אחת ממחלות אלה היא מחלת הסרטן ומח העצם משמש לטיפולים, אשר הם לעתים קרובות מצילי חיים. למעשה, מאגר מח העצם של העמותה, הוא בין הגדולים בעולם והוא מאגר וותיק וגדול למדי.

עוד על עזר מציון

עמותת עזר מציון עוסקת בסוגי פעילות נוספים ורבים. בהגדרה כללית, היא הוקמה לשם מתן סיוע פרא-רפואי לחולים ומוגבלים. באופן מעשי, מעבר לסיוע לחולי סרטן, זה אומר סיוע לאוכלוסיות נזקקות נוספות, בדרכים מגוונות. העמותה קיימת מאז שנת 1979 והיא עמותה גדולה במיוחד ומוערכת מאוד.

לסיכום

אין ספק, כי חבילת סיוע משלימה זו מסייעת מאוד לחולי סרטן באשר הם. מה גם, שבמאבקים ארוכים ומתישים מסוג זה, לעתים הפרטים הקטנים הם שעושים את ההבדל לאורך זמן. כך שהתמיכה הנפשית וגם המעשית של עזר מציון, מתקבלת בברכה ומסייעת מאוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *