ניכר כי ילדים וילדות אוהבים לחקות את הפעולות שהוריהם מבצעים, לכן זה ממש לא מפתיע שעיצוב מטבחים לילדים הפך לדבר נפוץ כל כך. יש מי שמעדיפים לקנות מטבח ילדים מעץ ויש מי שדווקא בוחרים להכין אותו לבד. מה עדיף? ואיך בכלל עושים את זה? כל התשובות בכתבה שלפניכם.

מטבחים לילדים

לקנות מטבח לילדים

בין אם מדובר בחנויות לריהוט ילדים או חנויות צעצועים, כמעט כולם מחזיקים במטבחים לילדים. מקרר, תנור ואפילו כיור כשכל האלמנטים הללו עשויי פלסטיק או עץ ומותאמים בגודלם לילדים. אם בעבר מטבחים לילדים היו נמצאים רק בגנים ובפינות המשחקים, הרי שכיום, ניתן לראות מטבחי ילדים גם בבתים פרטיים. אם החלטתם לרכוש מטבח לילדים, רצוי שתערכו השוואת מחירים בין כל החנויות השונות, כמו כן, כדאי לברר שלמוצר יש תו תקן ושהוא בטיחותי עבור ילדים כמו גם שאינו מכיל חלקים קטנים או מתפרקים.

להכין לבד מטבח לילדים

החלטתם לוותר על התענוג שבלקנות מטבח לילדים, או שהתקציב שלכם אינו מאפשר לכם לרכוש את הרהיט? ובכן, תופתעו לגלות שזה לא כל כך מורכב להכין מטבח לילדים לגמרי בעצמכם!

החומר האידאלי ביותר להכנת המטבח הינו קרטון, כך שכדאי לאסוף קרטונים בגדלים שונים שיכולים להתאים לבניית המטבח. אתם תצטרכו לפחות 3 קרטונים, בעוד שאחד מהם יהיה השיש, שני הנותרים יהפכו לתנור ומקרר.

קחו את הקרטון שעתיד להיות תנור, ובאמצעות עיפרון, שרטטו ריבוע בחלקו הקדמי של הקרטון, כך שתישאר מסגרת של כמה ס"מ מסביב לריבוע. חתכו את הקרטון לפי השרטוט רק בשלושה אזורים: הקו העליון ושני הקווים הצדדים, כך שהקו התחתון עדיין יהיה מחובר לקרטון. כעת תוכלו ליצור ידית לתנור ולהניח אותה בצד. צבעו את הקרטון בצבעי גואש או עטפו בנייר עטיפה, ובשלב הבא תוכלו להדביק את ידית התנור למקומה. גזרו 4 עיגולים מבריסטול שחור והדביקו אותם בחלקו העליון של הקרון, אלה למעשה יהיו הכיריים.

את המקרר תעשו באותו אופן בדיוק רק שחיתוך הדלת ייעשה לאורך, כלומר הקו המשורטט שיישאר מחובר לקרטון הוא הקו הימני של הריבוע הפנימי. אם תרצו, תוכלו להדביק דף מגנטי רחב (ניתן למצוא בחנויות יצירה) ורק לאחר מכן לעטוף את הקרטון, מה שייצור לכם מקרר מגנטי בדיוק כמו במציאות.

הקרטון השלישי כאמור, משמש עבור השיש. רכשו קערה מפלסטיק וצרו חור בהתאם לרוחב הקערה בחלקו העליון של הקרטון – זה יהיה הכיור. את החלק הקדמי של הקרטון תוכלו לחתוך באותה הטכניקה בה הכנו את המקרר והתנור וליצור ארונות מטבח. כל שנותר לכם כעת, הוא להכין משאריות קרטון מעין ברז ולעצב את המטבח החדש של הילדים.

אגב, תוכלו לשאוב השראה מתמונות של מטבחי ילדים DIY ברחבי הרשת, מעבר לזה, ניתן למצוא גם הדרכות וידאו מצולמות ומפורטות.

הכנת מטבח לילדים זו לא משימה כל כך מורכבת, עם מעט זמן, יצירתיות ו-3 קרטונים, תוכלו ליצור מטבח נהדר ואטרקטיבי לחדר הילדים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *