עיצוב חדרי ילדים עולה לא מעט כסף, בייחוד כשרוצים להקנות לחדר הילדים מראה ייחודי וצבעוני. ישנם אלמנטים רבים בחדר הילדים שתוכלו להכין לבדכם, עם מעט חומרי יצירה והרבה דמיון. אז כיצד תעצבו את חדר הילדים? אספנו עבורכם כמה רעיונות ליצירת אלמנטים מדליקים מיוחד!

עיצוב DIY בחדר הילדים

שטיח סרוג

השטיחים העגולים והצבעוניים שמעטרים חדרי ילדים רבים, מקנים לחדר צבעוניות מיוחדת ותחושה חמימה וביתית. שטיחים שכאלה עשויים עבודת יד, ולכן הם עולים כמה מאות שקלים. אם אתם מעוניינים להניח בחדר הילדים שטיח עגול וצבעוני מבלי לשלם סכומים שכאלה, כנראה שתצטרכו לסרוג אותו בעצמכם.

מחירם של חוטי טריקו פרוסים נע בין 30-40 ₪ לקילו. תצטרכו לרכוש את כמות החוטים שתספיק לכם עבור גודל השטיח הרצוי. בדרך כלל, זה יהיה בין 3-4 קילו לשטיח סטנדרטי (כמובן שתוכלו לסרוג שטיח גדול יותר). ברחבי הרשת, ובייחוד ב- YOUTUBE תוכלו למצוא הדרכות מצולמות בהן ניתן לראות צעד אחד צעד כיצד לסרוג את השטיח העגול. גם מי שאינו יודע לסרוג יצליח לעשות זאת משום שישנם שטיחים שנסרגים בטכניקה פשוטה של "עמודים", כך ברגע שתבינו את הטכניקה, תוכלו לסרוג בקלילות את השטיח משום שהסריגה זהה לכל אורכו. אגב, אם ממש אהבתם את עניין הסריגה, תוכלו לסרוג גם סלסלות תואמות, זה די פשוט.

מטבח לילדים מקופסאות קרטון ישנות

מי לא אוהב לבשל בכאילו? לאחרונה ניכר בקבוצות היצירה השונות ברשת, טרנד מדליק של הכנת מטבחים לילדים באמצעות קופסאות קרטון ישנות. אספו שלל קופסאות קרטון ורכשו חומרי יצירה כמו צבעי גואש ואלמנטים נוספים שניתן לקשט עמם את המטבח. שבו יחד עם הילדים, אספו רעיונות ברחבי הרשת וצרו יחדיו מטבח מדליק לחדר הילדים. לא רק שמדובר באלמנט עיצובי פונקציונלי, תהליך ההכנה שלו יקנה לכם זמן איכות ופרץ יצירתיות נפלא.

לצייר על הקירות

בין אם ניחנתם בכישרון ציור ובין אם לא, תוכלו לצייר ולעצב את הקירות באופן ייחודי וקסום. באמצעות שבלונות שונות וצבעי קיר צבעוניים, תזכו ליצור כל ציור וכל עיטור שמתאים לעיצוב החדר. מעבר לזה, תוכלו לשתף את הילדים בהכנה ולאפשר להם לצבוע את פנים השבלונות כך הם ייצרו קיר מדליק, צבעוני ומאויר.

שלט כניסה לחדר

למה לקנות שלט לדלת, כשאפשר להכין אותו לבד? בחנויות היצירה השונות תוכלו למצוא בסיסי עץ וצבעים אקריליים. באמצעות שבלונות וחומרי יצירה נוספים, הילדים יוכלו לעצב לבד את שלט הכניסה לחדרם. לבסוף, תוכלו להדביק אותיות קטנות מעץ או מדבקות ייעודיות עם שמם של הילדים על השלט. דבק דו צדדי חזק יסייע לכם להצמיד את השלט לדלת.

לוח מודעות מעוצב להשראה

אלמנט שימושי ועיצובי לחדר הילדים הוא לוח המודעות. רכשו לוח שעם פשוט ועצבו אותו באמצעות חומרי יצירה שונים, לרבות תמונות וציורים. תוכלו להדביק עם דבק חם (או דבק חזק במיוחד) אטבים צבעוניים באזורים שונים בלוח, כך הילדים יוכלו גם לנעוץ דפים וגם להניח אותם בין האטבים. רצוי ליצור לוח צבעוני שיהווה השראה יצירתית עבור הילדים.

אז איך תבחרו לעצב את חדר הילדים? אל תבזבזו סכומי עתק על אלמנטים עיצוביים שניתן להכין לבד, לא רק שזה יסייע לכם לחסוך כסף, זה יעניק לכם זמן איכות עם הילדים, יפתח את היצירתיות ויעסיק אותם למשך אחר הצהריים. בהצלחה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *