מטבח מהווה אזור נהדר בו ניתן להיות יעילים ויצירתיים, אך בו זמנית מוטב לוודא שבזמן שאתם מערבבים, קוצצים ובוחנים שילובים, הילדים לא יהיו יצירתיים כמותכם, וזאת כי עבור הילדים אזור המטבח עשוי להוות זירה מסוכנת, וכל מי שיש לו ילד מכיר את תחושת הפחד כאשר מגירת הסירים נסגרת בזמן שהאצבעות בקרבת מקום, התנור פועל, הילדים משחקים באזור בזמן שאתם מעבירים דברים חמים וכדומה. אם כן מה עושים? מתכננים מראש נכון – מקפידים על שורת הדגשים הבאה:

בטיחות במטבח

תנור

גם אם אתם מאוד מתחברים לנראות של תנור עומד וגם אם חברות שונות מציעות עיצובים מושכים שמשלבים תנורי אפייה מהסוג העומד, עדיין מוטב בשלב זה של החיים לוותר על המראה הרומנטי ולהתמקד באופציה של תנור עילי. כך גם אם הילדים יבקשו לשחק עם הדלת, או סתם להתקרב יותר מהרצוי, הם יישארו בטוחים.

מגירות

מטבח איכותי כולל מגירות תחתונות, כך שחווית השימוש הרבה יותר נוחה ואופן האחסון הרבה יותר מסודר. עם זאת, יש לקחת בחשבון שבמגירות התחתונות לא מאחסנים חפצים מסוכנים, קרי חפצים חדים או שבירים, כך שאם הילדים יבקשו לעשות "סדר בארון" התוצאה לא תהיה הרסנית. מה כן ניתן לאחסן במגירה התחתונה? כלי פלסטיק, כלים חד פעמיים, סירים, מגבות מטבח וכדומה. תוכלו להתייעץ עם נציגים של חברות מטבחים מומלצות, לראות אילו פתרונות אחסון יעילים הם מציעים ולבחור באפשרות האידיאלית ביותר בעבורכם.

פתרונות זמניים

מבקשים לעצב את המטבח מבלי להתחשב בעובדה שיש בבית ילדים קטנים? היעזרו בחפצים משלימים, אותם ניתן להסיר בכול רגע נתון. אלו חפצים קיימים? ובכן הרשימה ארוכה, אך נציין שבין היתר ניתן למצוא רצועות סגירה, או מנעול פרסה עבור המקרר, התנור והמגירה.

פתרונות פרזול קבועים

בתחום הפרזול ניתן למצוא מחשבה רבה עבור ילדים, כגון פרזול שקט אשר מונע את פתיחת המגירה של הסכום, ולו כי הפרזול מאפשר פתיחה רק בדרך מסוימת, שאינה טבעית עבור התנהלות של ילדים.

הרצפה

אין לשכוח את אזור הרצפה כאשר חושבים על טובת הילדים. במטבח שוטפים כלים ומבשלים ועל כן מים ושומנים עשויים להגיע לרצפה. כיצד מונעים החלקה? מראש בוחרים בקרמיקה ייעודית עבור אזורים רטובים.

בטיחות במטבח

פינות

בין אם מדובר בפינת השיש ובין אם מדובר בפינה של האי, יש להימנע מפינות חדות. מה עושים? מעדיפים פינות כמה שיותר מעוגלות, כך שגם אם נתקעים בהן הנזק מזערי.

תלייה

מטבחים רבים נעזרים באופציה של תלייה, אם על מנת להשלים סגנון עיצובי ואם על מנת לנצל כראוי מקום פנוי עבור אחסון. כאשר בוחרים בכך יש לוודא שהחיבור לקיר (או לתקרה) אכן איכותי, כך שאין מצב שעומס משקל יוביל לניתוק מסוכן.

מקום ייעודי

ככול שיותר ציוד נמצא מאחורי דלתות, כך יותר מתאפשר למזער מוקדי סכנה, ולו כי כפי שציינו, את הדלתות ניתן לנעול. בנוסף, ככול שיהיו יותר מקומות ייעודיים עבור ציוד, כך הילדים ילמדו לאיזה אזור במטבח מותר לגשת ולאיזה לא.

הסתכלות קדימה

לאור הדברים ניתן להבין עד כמה מחשבה מקדימה במהלך עיצוב ותכנון המטבח משפיעה על רמת הבטיחות, כאשר פה נציין שבית עם ילדים צריך לא רק לבנות מטבח בטוח, אלא גם מטבח עם מרחב תנועה ומטבח שיודע להתאים את עצמו לצרכים המשתנים של משפחה גדלה. מבקשים דוגמה? מראש השאירו מקום למקרר משפחתי גדול, גם אם כיום אתם רק זוג עם ילד אחד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.