נושא החשיפה של הילדים לתכני אינטרנט הוא כר פורה לדיונים רבים. בדרך כלל, מדברים על הסכנות שבמדיום הזה ומציעים להן פתרונות. במאמר הזה, נרצה לאמץ גישה מעט שונה. אנחנו נאיר באור חיובי דווקא את ההזדמנויות החיוביות, למען הדיוק הזדמנות ספציפית אחת. היא יכולה להעניק לילדים שלכם הרבה מאד" כלי לביטוי עצמי, דרך ללמוד על העולם ולתקשר עימו וגם כלי חינוכי המלמד עבודה קשה שסיפוק בצידה. אנחנו כמובן מדברים על פתיחת ערוץ יוטיוב עם תכנים המותאמים לילדים ומופקים על ידם, בשיתוף איתכם ההורים כמובן.

לא נפסח כמובן גם על הסכנות והקשיים ניתן לכל הדברים הללו מענה. המשיכו לקרוא וגלו כיצד יוטיוב יכול להיות כוח חיובי בחיי הילדים והמשפחה שלכם.

גלו את הסוד של המקצוענים להצלחה ביוטיוב: קניית צפיות ביוטיוב

הדבר הכי בסיסי בערוץ יוטיוב הוא כמובן הצופים והחשיפה. בשביל להגיע לצופים רבים, צריך לאמץ כבר מההתחלה שיטות בהן משתמשים הערוצים המצליחים. רכישה של צפיות ביוטיוב היא הדרך להתחיל להזרים תנועה לערוץ שלכם. סרטונים שאין להם הרבה צפיות, אינם מעודדים צפיה על ידי צופים אחרים ואינם מומלצים על ידי האלגוריתם של יוטיוב. שירות כזה יכול לעזור בכדי לשבור את המעגל הזה. לכן, רבים משתמשים בצפיות קנויות, כמובן על ידי חברה אמינה עם ניסיון בתחום. בוסט של צפיות כזה על ההתחלה ידרבן אתכם ואת הילדים להמשיך ולהשקיע בערוץ ויקרב אתכם להצלחה.

ערוץ יוטיוב עם הילדים: איך להקים ערוץ שיצליח ויתפרסם?

מלמדים את הילדים להצליח

ערוץ יוטיוב הוא דרך נפלאה ללמד את הילדים על הצלחה ומה עומד מאחוריה – הרבה עבודה קשה בעיקר.

חשוב לעשות תכנית מקדימה לערוץ ולברר אילו תכנים הילדים ירצו להפיק, כמובן כאשר אתם מכווינים אותם בשאלות מנחות. השלב הבא הוא לחשוב ספציפית על תכנים לערוץ, מה הם יכללו, מי יעביר אותם וכו'. התוכן יביא לידי ביטוי תחביב או תחום עניין מיוחד של הילד או הילדה שלכם. בעקבות הערוץ, הוא יכול אפילו לפגוש ילדים אחרים בעלי אותו עניין ולהתפתח בתחום.

נושא נוסף שהוא קריטי להצלחה הוא כל התחום הטכני. את הסרטונים צריך יהיה למשל לערוך באופן נכון ומעניין. צריך יהיה להבין על צילום והקלטת סאונד ולדאוג שאתם מכירים את הציוד העומד לרשותכם. לא חייבים להתחיל עם ציוד רב, אפשר לאלתר חלק ממנו כמו למשל חצובה או אפילו תאורה. בהמשך הדרך, ניתן להוסיף ציוד כאשר גם הוא לא חייב להיות יקר. מומלץ לדאוג למיקרופון סביר, תאורה בסיסית ואולי גם עדשות שונות בהתאם לצורך בערוץ.

הלימודים יכולים לתרום לעתיד ילדיכם, עם העשייה, תחשפו אתם והילדים לנושאים כמו קידום בערוץ יוטיוב, שיתופי פעולה עם ערוצים נוספים ואפילו נושא הפרסום, אם כי בתוכן לילדים הוא פחות רלוונטי.

שומרים על הילדים ברשת

לבסוף, ניגע בכמה נקודות של בטיחות ברשת. החובה שלכם כהורים היא להציב גבולות ולבדוק שהפעילות נעשית בבטחה. תוכלו למשל להגביל את הילדים מפרסום שמם המלא או אפילו עיר המגורים שלכם. בנוסף, הכינו אותם לסכנות הטמונות בחשיפה ברשת. הכינו אותם מראש למצבים של התנכלויות שונות, ביקורות ארסיות או פרסום של התוכן שלהם באופן מבזה. אלו כמובן פעולות חמורות שאם הן קורות, תדרשו לפעול בכל האמצעים נגד מי שעשה אותן. יחד עם זאת, יש לברר עם הילדים אם הם נחשפים לדבר דומה, כך שתוכלו להגיב מבעוד מועד. הפכו את הילדים שלכם ליוצרי תוכן איכותי אשר יודעים לזהות תוכן בעייתי, להתרחק ממנו וגם להזהיר אחרים. כך תתרמו לכלל הילדים הנמצאים ביוטיוב בפרט ובאינטרנט בכלל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *