האם גם אתם מוצאים את עצמכם מג'נגלים בין משימות היומיום של הבית והמשפחה לצד הדרישות התובעניות של קריירה בעידן המודרני? אתם ממש לא לבד. הורים רבים מתקשים יותר ויותר עם שילוב העולמות וריבוי המשימות בכל אחד מהם. נראה כי עם השנים הסטנדרט בכל אחד מהעולמות רק הולך וגדל ואיתו הקושי לשלב ביניהם. הבשורה הטובה היא כי אינכם חייבים לחיות עם התחושה הזו.
במאמר הזה היועץ העסקי יוסי שינובר יחשוף אסטרטגיות מעשיות לשילוב מאוזן יותר בין הורות לקריירה כך שתוכלו להנות מזמן איכות משפחתי מבלי לבלום את ההתקדמות שלכם בתחום המקצועי.

תעדוף והצבת גבולות ברורים

כמו בכל דבר עמוס בחיים, תיעדוף זה הצעד הראשון לבהירות ויצירת גבולות ברורים.
יוסי שינובר מסביר שככה עושים את זה:

זהו את ערכי הליבה: זהו מהם הערכים החשובים לכם ביותר בחיים, שעליהם אינכם מוכנים לוותר. בדקו היכן הם משתקפים בהורות והיכן בקריירה וסמנו אותם בראש סדר העדיפויות שלכם.

הגדירו גבולות ברורים: קודם כל הגדירו לעצמכם מהם הגבולות שלכם כהורים וכקרייריסטים, וודאו שאתם שלמים איתם. בשלב הבא בטאו אותם לבני המשפחה ולמעסיק או הלקוחות שלכם, באופן שיהיה ברור לכל הצדדים.

למדו לומר לא: תרגלו את העניין ולמדו לומר לא מבלי להתייסר במצפון המעיב על התפקוד שלכם בהמשך היום. כשאינכם יכולים לקחת על עצמכם משהו אמרו לא בלב שלם.

נהלו זמנים באופן אפקטיבי
בעידן של היום ניהול זמן הוא כלי מפתח להצלחה. יוסי שינובר מספק כמה טיפים להפקת המקסימום מהזמן שלכם:

 

 

הסדרי עבודה גמישים

כיום יותר ויותר מעסיקים גילו את היתרונות שבהסדרי העבודה הגמישים ומצאו שהם יכולים להיות משמעותיים ליעילות ולתפקוד של הורים קרייריסטים. לפי יוסי שינובר, שקלו את הטיפים הבאים:

איכות על פני כמות

בכל הנוגע לזמן משפחה משותפים, יוסי שינובר ממליץ לשים דגש על איכות על פני הכמות. הנה כמה טיפים נוספים:

השקיעו בטיפוח עצמי

בגלל הקושי לעמוד בלוחות זמנים והעומס המצטבר, הורים קרייריסטים נוטים לעתים לשכוח מהבורג שמניע את כל המערכת- הם עצמם. יוסי שינובר מדגיש כי טיפוח עצמי חיוני לשמירה על האיזון וככה תעשו את זה נכון:

ניהול משק בית יעיל

ניהול משק הבית הוא אחד הדברים התובעניים ביותר בחיי הורה. ניהול יעיל שלו יכול לפנות זמן רב ולהשאיר אתכם עם יותר אנרגיות לדברים אחרים. הנה טיפים נוספים מפי יוסי שינובר:

הציבו יעדים ריאליים

שמירה על איזון בריא בין העבודה לחיים דורשת הצבת ציפיות ויעדים מציאותיים. הנה כמה טיפים נוספים:

לסיכום

בתוך קלחת הלחצים שנקראת החיים, המורכבת מקריירה משגשגת ומשפחה, הדרך יכולה להיות מאתגרת ולא קלה. אל תנסו להגיע לשלמות, היא אינה קיימת. במקום זאת אמצו את השיעורים שבדרך והיו בתנועה מתמדת לכיוון שיפור ורווחה. הגדירו סדרי עדיפויות, למדו לנהל את הזמן בלי לשכוח את עצמכם, תקשרו את הקשיים שלכם ותגלו כי הרמוניה בין קריירה למשפחה היא אפשרית ואפילו מספקת. היו גאים בעצמכם על מי שאתם בכל אחד מהעולמות והיו בטוחים שאתם מעניקים שיעור גדול לילדים שלכם כשאתם לא מוותרים על הקריירה שלכם ולא על עצמכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *