הורים לתינוקות או הורים שבדרך? מזל טוב! גידול ילדים הוא אחד הדברים המרגשים ביותר, במיוחד כשאתם רואים אותם צומחים לכם מול העיניים. עם זאת, מדובר גם במשימה כלל לא פשוטה. אנחנו בטוחים שאתם כבר ערוכים ומוכנים ואם כבר הפכתם להורים, שאתם לומדים כל יום דברים חדשים ועושים עבודה מצוינת, ובכל זאת, הנה כמה דברים שאולי לא ידעתם על הבייבי הקטן או הקטנה שממלאים לכם את החיים עכשיו, או שהולכים לעשות זאת ממש בקרוב. יכול להיות שעל חלק מהדברים כבר שמעתם, אבל תמיד נחמד להיזכר, לא?

השינה שלהם היא אחד הדברים החשובים

בשנה הראשונה לחייו, תינוקות ישנים כ-16 שעות ביממה ולא בהכרח מתי שנוח לכם. השינה היא משמעותית וחיונית להתפתחות שלהם לא פחות מהמזון, ועל כן חשוב שתהיה איכותית ככל הניתן. שימו אותם במקום שקט וחשוך עם טמפרטורה נוחה, הקפידו שהם ישנים על מזרן איכותי במיטה נוחה ומרופדת, וכן גם חשיבות המצעים לתינוקות שלכם משמעותית לא פחות וכדאי לבחור במצעים נעימים ואיכותיים.

הם אוהבים שאתם מדברים איתם

עצם העובדה כי התינוק שלכם לא מתקשר בחזרה, לא אומרת שהוא לא מבין אתכם ומקשיב לכם. דברו איתם כמה שיותר, זה טוב להתפתחות שלהם.

הם מזהים את הקול שלכם

ובהמשך לכך, זכרו שהם מכירים הכי טוב הכי טוב את הקול של האם עוד מימי הרחם ולאחר מכן את הקול של האב (או האם שנייה) והם גורמים להם להרגיש מוגנים ובטוחים.

10 דברים שלא ידעתם על הבייבי שלכם

הם אוהבים לשמוע מוזיקה

גם את האהבה הזו הם רכשו כבר ברחם והם אוהבים לשמוע מוסיקה, במיוחד כזו שאתם שומעים בעצמכם ואליה התרגלו. פנקו אותם במוסיקה נעימה בכל הזדמנות.

הם צריכים הרבה חום ואהבה

זו לא רק קלישאה, אלא מצווה של ממש. החום והמגע הם חיוניים להתפתחותם, ותינוקות שלא מקבלים מספיק מגע בשלבים הראשונים יסבלו בעתיד מקשיים שונים.

טיולים ונסיעות ברכב מרגיעים אותם

אם קשה להם להירדם או שהם מרגישים לא בנוח, התזוזה של העגלה ברחוב בערב נעים או נסיעה קצרה ברכב תעזור להם להיכנס לרוגע ושלווה.

הם לומדים בכל יום משהו חדש

בין זו תנועה חדשה, צליל חדש שהופך להיות מוכר או דרך חדשה לשחק, המתוקים הקטנים לומדים לפחות דבר אחד חדש בכל יום!

הם לא בוכים סתם

ישנה איזה אסכולה ישנה שאומרת שאפשר לתת לתינוקות בוכים להרגיע את עצמם. לא מומלץ ללכת על זה, שכן בכל פעם שתינוק בוכה זה סימן שמשהו מפריע לו וכדאי לגשת אליו. תינוקות שלא ניגשים אליהם מפתחים עם הזמן תחושות חרדה.

הם לא חייבים לקחת מוצץ

בניגוד למה שחושבים, לא כל התינוקות לוקחים מוצץ וזה בסדר. למוצץ יש יתרונות וחסרונות וכל אחד יוכל להחליט האם זה מתאים לו ולבייבי שלו. בשלב בו השיניים שלהם בוקעות ניתן להשתמש בנשכן כדי להקל עליהם.

לכל אחד יש לו"ז משלו

ולא כדאי להיכנס להשוואות מיותרות, כל תינוק הוא ייחודי!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.