בשנים האחרונות יש עלייה משמעותית בביקוש ללידות טבעיות. למעשה, בתי החולים ברחבי הארץ מבינים את המגמה ומספקים בעבור יולדות אפשרות ליצירה של חווית לידה אחרת, כאשר אחת מהאפשרויות היא לידת מים. לידת מים היא לידה טבעית המבוססת על לידה המתבצעת בתוך המים, כאשר היולדת מעבירה את הצירים בתוך המים בתור משכך כאבים טבעי, כאשר התינוק נולד אל תוך המים. חווית לידה אחרת המתבצעת במסגרת של לידת מים מהווה הזדמנות מדהימב עבור אימהות שכבר ילדו בעבר או שעתידות ללדת את ילדן הראשון ליצור חוויה משמעותית ועוצמתית, כאשר במדריך הבא נציג בפניכן את כל מה שצריך לדעת אודות לידה טבעית במים.

לידת מים – מהם היתרונות?

היתרון המרכזי של לידת מים נובע בעקבות היכולת לשכך את הכאב באופן טבעי בעקבות המגע עם המים, לצד תנועתיות רבה המאפשרת ללדת בכל תנוחה. במים אין את כוח המשיכה ועל כן אפשר להיות רפויים יותר בתוך המים, כאשר החיבור בין האימא ליילוד הוא עוצמתי בשל החיבור בין התינוק לבין האם מתבצע בשניות הראשונות לאחר הלידה וברגע שהילד יוצא לאוויר העולם. שערי צדק הוא מרכז רפואי המתמחה במתן של אפשרות ליולדות לבצע את תהליך הלידה בתוך המים, ומציע חדרים מפנקים הכוללים בריכה גדולה לצד אווירה רגועה וקסומה שיכולה להתאים בעבור כל מי שרוצה ללדת באופן טבעי. כמי שרואים בחוויה של היולדת כחלק מהותי וחשוב מאוד, צוות המיילדות מספק בעבור כל יולדת את המעטפת הטובה ביותר אשר כוללת לא רק את החדר עצמו אלא גם יכולת להתאים את החדר בהתאם לתנאים הרצויים – החל ממוזיקת רקע ועד ריחות נעימים שאותם מפיצים באוויר, כחלק מיצירה של אווירה נעימה ובעלת אספקט מרגיע, רגע לפני שמתחילים בתהליך הלידה.

לידת מים מחייבת יחס אישי, ולכן בבית החולים שערי צדק מעודדים לידות מים ורוצים לסייע לכל יולדת להגשים את החלום בדמות של לידה טבעית בסגנון הזה. על כן, לרוב לידת מים מתבצעת ביחד עם מיילדת אחת אשר הוכשרה לתחום הזה ובעלת ניסיון לטובת ניטור של מצב העובר עד לכניסה לתהליך הלידה, כל זאת בליווי ועם שימת דגש על העצמה אישית וכן יכולת להוביל ליצירה של מענה אשר יניב לך כיולדת את החוויה החיובית ביותר, בייחוד על רקע ההבנה כי מדובר באירוע גדול, מרגש ובלתי נשכח שבמסגרתו מביאים את הילד לעולם.

 

 

מה חשוב לדעת לפני החלטה לגבי לידת מים?

במידה ואת רוצה ללדת בלידת מים, חשוב מאוד לתאם פגישת ייעוץ עם צוות המיילדות, וזאת מתוך מטרה לקבל פגישת הכנה שבמסגרתה ניתן יהיה להתחיל את הכניסה לחדר ייעודי המיועד בעבור לידה טבעית. נדרש לבצע מוניטור ולבחון את מצב העובר, כאשר בזמן הזה הצוות המקצועי של בית החולים יחשיך את האור וידליק את המוזיקה, כל זאת מתוך מטרה ליצור אווירה רגועה ושקטה לקראת הלידה. צריך לקחת בחשבון כי לידת מים איננה מתאימה לכל אישה והיא מחייבת בדיקה רפואית ובהתאם להחלטה של הצוות הרפואי, ניתן יהיה לקבל החלטות בנוגע לביצוע ההליך המתבצע במים ובחדר לידה טבעי.

לסיכום

לידת מים היא לידה המתבצעת בתנאים אידיאליים בתוך בית החולים. המרכז הרפואי שערי צדק מציע לנשים את היכולת ללדת בתוך המים, וזאת בליווי אישי המתבצע על ידי צוות של מילדות בעלות הסמכה בתחום. לקבלת פרטים נוספים ותיאום פגישת ייעוץ, זה הזמן ליצור קשר עם מחלקת היולדות, וזאת מתוך מטרה להגשים חלום וללדת באופן טבעי.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, ואין לראות בו חוות דעת רפואית ומקצועית. כדי לקבל את המענה המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *