כהורים, אנו מודאגים באופן טבעי כאשר מתגלה בבעיה בבריאות והתפתחות הילד. אולם, ישנם מקרים אשר חורגים מהסטנדרט המקובל ואשר בגינם ניתן לתבוע בגין רשלנות רפואית. מהם המקרים ומה חשוב לדעת? זה הזמן לקרוא את המדריך המלא.

רשלנות רפואית בתחום בריאות והתפתחות הילד: זינוק במספר התביעות

בעשור האחרון אנו עדים לזינוק במספר התביעות אשר הוגשו בגין רשלנות רפואית בתחום של בריאות והתפתחות הילד. לרופאים ומטפלים בתחום הפרא-רפואה יש תפקיד חיוני מאוד בכל הקשור בטיפול בילדים, ובייחוד כאשר מתגלה באיחור עיכוב התפתחותי או אבחון שגוי אשר הוביל לנזק בבריאותו והתפתחותו של הילד. כל עיכוב באבחון או טיפול שגוי עשוי להוביל להשלכות דרמטיות על איכות חייו של הילד, ולכן במסגרת הגשת תביעה ניתן לקבל פיצוי כספי אשר באמצעותו ניתן יהיה לצורך שיקום ופיצוי עתידי בעבור ההשלכות אשר נגמרו חשוב לציין כי לא כל מקרה ייחשב למקרה של רשלנות רפואית בילדים, ולכן במידה ואתם מעוניינים להגיש תביעה חשוב ליצור קשר עם עורך דין אשר מומחה לתחום. במסגרת התביעה, תוכלו לקבל פיצוי בגין הנזקים אשר נגרמו לילד, וזאת כתוצאה ישירה מהוכחת קשר ישיר בין התנהלות הרופא/מטפל אשר חרג מהסטנדרט המקובל המצופה מרופא וכתוצאה מכך גרם לנזק.

בריאות והתפתחות הילד- המדריך המלא

מה חשוב לדעת אודות תביעת רשלנות רפואית בילדים?

מדובר בתביעה מורכבת וקשה להוכחה, בעיקר בשל העובדה כי בתי המשפט נוטים לפסוק רק לטובת תובעים אשר הוכיחו מעל כל ספק כי אכן קיים קשר ישיר. בכדי לאשש את הטענה, עורך הדין מטעמכם יבצע פעולות משפטיות מורכבות אשר כוללות איסוף של כל החומר הרלוונטי הנוגע לבדיקות והליכים הרפואיים וכן יפנה לרופא מומחה אשר צריך לספק חוות דעת רפואית הנוגעת למקרה. מדובר בחוות עת קריטית מאוד לצורך הצלחת התביעה, בשל העובדה כי בית המשפט נוטה לקבל את הכרעת הדין על בסיס חוות הדעת. מאחר ומדובר בנושא רגיש אשר כולל השלכות משמעותיות על הילד ואיכות חייו בהווה ובעתיד, יש לנקוט בצעדים אשר במסגרתם תוכלו לממש את זכותו של הקטין לקבל את מלוא הפיצוי המגיע לו, במסגרת החוק. תקדימים אשר התקבלו בעבר זיכו ילדים בסכומים גבוהים מאוד, לעיתים בסך של מיליוני שקלים – בהתאם כאמור להיקף הנזק והאם נקבעו לילד אחוזי נכות.

הליך גישור לצורך קבלת פיצוי

בחלק מהמקרים ניתן להימנע מתהליך של משפט, באמצעות הליך גישור אשר מתנהל מחוץ לכותלי בית המשפט. מדובר בנתיב מצוין אשר יכול לחסוך לא מעט זמן, בעיקר בשביל להחזיר את הילד לתלם ולהעניק לו את המעטפת הרפואית הנכונה והטובה ביותר בעבורו. לכן, יש להתייעץ עם עורך דין ולבחון את הצעדים הנדרשים בכדי להגיש תביעה ולממש את זכויותיו של ילדכם האהוב.

כדאי לקרוא: התעמלות שאפשר לעשות עם תינוקות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.