אין דבר מתסכל יותר עבור הורים מלראות את הילדים שלהם סובלים מבעיות רפואיות מסוגים שונים, ומתוך שלל המחלות הקיימות, מחלות נשימה הן הכי מעיקות. מדי חורף, עשרות אלפי ילדים בארץ סובלים מברונכיטיס הבא לידי ביטוי בגודש בדרכי הנשימה, ליחה ונזלת מוגברת, שיעול, כאבי ראש ולפעמים גם חום גבוה. במקרים הקיצוניים כאשר הקלה לא נרשמת בשום מצב, ההמלצה היא לגשת אל רופא הילדים ללא כל דיחוי נוסף ולהבטיח כי לא נרשמת החמרה במצב, אך במקרים הקלים יותר ובמיוחד כאשר מדובר על ברונכיטיס כרוני, שווה לדעת כי בהחלט ישנן דרכים טבעיות שיכולות להביא להקלה ושיכוך של התסמינים. הנה כמה רעיונות ששווה לנסות.

חדר מלח

כאמור, ברונכיטיס בא לידי ביטוי בכמעט מאה אחוז מהמקרים בקושי משמעותי בנשימה. כאשר מצליחים להקל על הנשימה, נרשמת לרוב גם הקלה על שאר התסמינים וחדר מלח הוא פתרון מצוין על מנת להשיג זאת. אם עדיין לא שמעתם על חדרי המלח, מדובר למעשה בחדרים סגורים העשויים כולם ממלח, המתנדף בטמפרטורה מסוימת. הנשימה של אדי המלח עוזרת לפתוח את דרכי הנשימה וכן עשויה להפוך את הגודש לנוזלי, מה שעוזר לו להסתלק במהירות יחסית מהגוף. שימו לב שניתן לגשת אל חדרי המלח אחת לכמה זמן על מנת לטפל בברונכיטיס ויחד עם זאת ניתן לרכוש מנורת מלח לחדר שמשחררת אדי מלח לאוויר והמחיר שלה הוא נוח למדי. מדובר בפתרון מצוין עבור ילדים, שכן לא מדובר בטיפול פולשני או כואב ולמעשה השהייה בחדר המלח היא מרגיעה ונעימה במיוחד.

ברונכיטיס ילדים: הקלה בדרכים טבעיות בלבד!

שמנים אתריים

כאמור, הקושי בנשימה הוא אולי התסמין המרכזי כאשר מדברים על ברונכיטיס, וגם השמנים האתריים יכולים לעזור ולהביא להקלה. מומלץ לרכוש שמנים אתריים המופקים ממנטה, אקליפטוס, לבנדר ועוד. יש לטפטף מספר טיפות לתוך מים רותחים ובזהירות לתת לילדים לנשום את האדים שעולים. כעבור כמה זמן זה בהחלט יכול להביא להקלה בנשימה.

במקרים של כאבי ראש חזקים בעקבות הברונכיטיס, מומלץ לטפטף כמה טיפות לידיים ולעסות את ראשיהם של הילדים בעדינות בתנועות מעגליות. השמן יעזור להרחיב את כלי הדם בראש, מה שעשוי להביא להקלה בכאבים.

מזונות אנטי דלקתיים

חשוב להבין כי הברונכיטיס היא מחלה זיהומית דלקתית, ועל מנת להילחם בה באופן טבעי ניתן להיעזר במזון הידוע בתכונות האנטי דלקתיות שלו. ליקריץ, חרדל ואפרסק יעשו עבודה טובה, שכן ביכולתם להמריץ את מחזור הדם וכך בעצם להעלות את ההתנגדות של הגוף לזיהומים שונים וגם חזרת יכולה לעשות עבודה לא רעה בלי שום ספק. כמו כן, את החזרת והחרדל ניתן למרוח בעדינות על החזה, מה שעשוי בהחלט לעזור להמריץ את מחזור הדם באזור הריאות, אך יש לעשות זאת בעדינות ולאט על מנת לוודא כי הילד לא מפתח תגובה אלרגית.

פעילות גופנית קלה

כל מי שעוסק בכושר גופני מדי פעם, יודע עד כמה זה דבר שיכול לעזור לשחרר ליחה ולהרחיב את הריאות. אם הילדים סובלים מברונכיטיס על בסיס קבוע, שווה לעודד אותם לצאת לריצה קצרה ואפילו להצטרף אליהם על מנת לשמש דוגמה. תוך זמן קצר זה בהחלט יכול לעזור לשחרר את דרכי הנשימה הגדושות.

לצד כל אלו, אנו ממליצים להרחיק את הילדים מאוויר מזוהם, למשל אם יש בבית מעשנים. אם אתם גרים במקום עם זיהום אוויר גבוה, מומלץ בהחלט לקחת כמה ימים של חופש ולנסוע למקום עם אוויר צלול ונקי. לכן, נזכיר שאם המצב מחמיר וכלום לא עוזר, יש לגשת לרופא בהקדם האפשרי. רק בריאות!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.