המורשת היהודית היא מורשת חשובה ויקרת ערך המקבצת תרבות, מסורות ומנהגים מיוחדים ומאחדת את העם היהודי לאורך השנים. את המורשת הזאת חשוב מאוד להעביר הלאה לדורות הבאים ולהנחיל את כל הידע, הסיפורים וההלכות, וכדאי בהחלט להתחיל לעשות זאת כבר בגיל צעיר. איך עושים זאת בדיוק? ובכן, ודאי תשמחו לדעת שלצד ספרי הקודש המיועדים לקהל המבוגרים, אפשר למצוא גם לא מעט ספרי קודש נהדרים המיועדים במיוחד לילדים. הינה כמה המלצות חמות לספרים טובים שבהחלט כדאי שתכירו, כדי שתוכלו ללמד את ילדיכם על מסורת ותרבות.

התורה (מהדורת ילדים) והסידור הראשון שלי

התורה הכוללת את חמשת הספרים הראשונים של התנ"ך העברי והיא הטקסט הבסיסי ביותר של היהדות. קיימות כמה מהדורות לילדים המפשטות את הסיפורים והמושגים תוך שמירה על המסרים החשובים, וספרים אלו מספקים מבוא מצוין לסיפורי התורה ולמוסר שבו היא עוסקת. באתר אוצר הספרים תוכלו למצוא מגוון של ספרי קודש לילדים, לרבות גרסאות רבות ומצוינות של התורה לילדים. בנוסף, כדאי להכיר לילדים את התפילה היהודית כבר בגיל צעיר, והסידור הראשון שלי הוא ספר מצוין לשם כך. הוא עוזר ללמד ילדים צעירים את התפילות, הברכות והטקסים הבסיסיים ביהדות. יש כמה גרסאות מצוינות הכוללות איורים והסברים צבעוניים ומסייעות להפוך את התפילה לפשוטה ומובנת.

סדרות סיפורי חנוכה וסיפורי פסח

סדרות ספרים אלו מתמקדות בחגים היהודיים הספציפיים ומסבירות את משמעותם ההיסטורית ואת הטקסים שהם כוללים בצורה ידידותית לילדים. בספרים העוסקים בחגים תמצאו איורים מרהיבים, וזוהי דרך מצוינת ללמד ילדים על החשיבות של מועדי ישראל. קריאת ספרים שמלמדים על החגים היהודיים בצורה שמותאמת לילדים היא דרך טובה לעורר את הסקרנות שלהם, בעיקר במהלך חופשה משפחתית באילת או בצפון. זכרו לרכוש את סדרת הסיפורים המתאימה מספיק זמן לפני תחילת החג, כדי שהילדים יגיעו לחג עצמו כשהם כבר יודעים מה משמעותו ההיסטורית ומצפים לטקסים המסורתיים שהוא כולל.

 

 

ספרים מלמדים

ספרים בעלי ערך מוסף

לסיכום

המורשת היהודית מכילה כל מיני סיפורים, אגדות, פרשות ותפילות שיש צורך לשמר ולהכיר כדי לשמור על אחדות העם היהודי. אם אתם מעוניינים ללמד את הילדים שלכם על המסורת היהודית אין צורך לנסות לפרש להם בעצמכם את כל הכתוב, שכן יש לא מעט ספרי קודש שמותאמים במיוחד לילדים ותפקידם לפשט את הסיפורים ולעזור גם להם וגם לכם. במאמר זה פירטנו על כמה ספרי קודש לילדים ששווה להכיר שיעזרו להעביר את הידע והמורשת הלאה, ותוכלו למצוא אותם ועוד רבים אחרים באתר אוצר הספרים ולהזמין אותם במשלוח מהיר וזול עד הבית לכל חלקי הארץ.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *