איך מעודדים ילדים לצחצח שיניים

כל בוקר זה קורה מחדש, ולא פעם אחת אלא פעמיים. לפני שהילד מסכים בטובו לשתף פעולה עם פעולת צחצוח השיניים, הוא מעביר אותכם מסע ייסורים מזורז. הוא בורח, לא מוכן לפתוח את הפה, זורק את המברשת לכיור, שוטף את כל המשחה לפני שהיא מגיעה לפה וכדומה. כל ילד והשינויים המינוריים שלו בריטואל, אך הנקודה הובהרה. הורים רבים מכירים את הסיטואציה. מה אם כן עושים? כיצד מנצחים את המתוק הקטן והעקשן הגדול שאינו מעוניין לצחצח שיניים? לרשותכם מספר עצות מועילות.

עוברים למברשת שיניים חשמלית

בעידן הטכנולוגי של היום כל מה שעושה אור, משמיע רעש, או זז מלהיב את הקטנטנים, גם אם מדובר במברשת שיניים. מוצר כזה יכול בהחלט לעודד ילדים לצחצח. היו בטוחים שאם רק תעבירו את הילד ממברשת שיניים רגילה למברשת שיניים חשמלית, הוא לא רק יסכים לשתף פעולה, אלא גם יחכה שתבואו לעזור לו.

שימוש בסיבה ותוצאה

הילדים אומנם קטנים, אך סיבה ותוצאה הם בהחלט מבינים. אין הכוונה לפנות לחיזוק חיובי (אם תצחצח נקנה את המשחק שאתה כה רוצה), אלא הרעיון הוא לבחור בין סיבה לתוצאה שיש ביניהם חוט מקשר. כך למשל יש להסביר שאי צחצוח שיניים עשוי לגרום לחורים כואבים, ועל כן אם לא מצחצחים יותר לא ניתן לאכול ממתקים. היו בטוחים שאם רק תצליחו לעמוד במילה שלכם במשך יומיים שלמים, הילד יסכים להתחיל לצחצח.

תנו לילד לבחור את המשחה

ילדים קטנים אוהבים לחשוב שהם אלו שמחליטים. מכאן שניתן לאפשר להם לבחור את משחת השיניים הרצויה. קחו אותם לסופר, תעמידו אותם מול המבחר (תוודאו מה אכן מתאים מבחינת גיל ותוודאו שכל אופציה אכן מכילה פלואור) ופשוט אפשרו להם לבחור.

הפכו את זמן הצחצוח לזמן איכות משפחתי

ילדים מאוד אוהבים לעשות פעולות ביחד עם ההורים, ואף נוטים להיות חקיינים די טובים. מכאן שאם מתאים לכם לצחצח שיניים באותו הזמן, פשוט תצחצחו ביחד. תוך כדי תסבירו על השלבים השונים, היכן חשוב לצחצח וכדומה. נוסף לכך, מומלץ לשלב בסוף הצחצוח שיר חמוד בנושא שכולל ריקוד מצחיק.

תזמינו את קריוס ובקטוס לשיחת עידוד

ילדים אולי לא מבינים לגמרי מהם חיידקים, אך לתמונה של קריוס ובקטוס אוחזים בפטיש ומכים בשן הם בהחלט יכולים להתחבר. ספרו להם את הסיפור, הראו להם את התמונות ובמקביל תסבירו עד כמה הצחצוח חשוב. עם זאת, יש להימנע מהפחדה. לא צריך לספר כמה חור בשן כואב ועד כמה רופא השיניים עשוי להיתפס כחוויה לא נעימה.

תחושת אחריות

העניקו לילד את התחושה שהוא כבר גדול ואתם סומכים עליו. תגידו לו שהוא זה שצריך להזכיר לכם לצחצח שיניים בבוקר, ואף תיתנו לו לצחצח לבד. עם זאת, בסוף הצחצוח תסבירו שהוא פעל יפה, אך יש כמה מקומות שאליהם לא הצליח להגיע, ועל כן אתם מבקשים לעזור, לתקן. תוך כדי פעולת הצחצוח שלכם רצוי להסביר כיצד עושים זאת נכון.

שנסכם?

לצחצח שיניים יכול להיות מאתגר, אך גם מהנה ולעבור בצורה חלקה. פשוט הבינו איזה מרכיב בתרחיש הקיים משנים, ושלא משנה מה, אתם לא נשברים. לחיי שיני חלב בריאות ולבנות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.