אם יש לכם חלום לעשות רילוקיישן עם הילדים לפורטוגל, אתם נמצאים בדיוק במקום הנכון. מה עושים לפני רילוקיישן לפורטוגל ואיך מכינים את הילדים למעבר למדינה הזו? כל התשובות לפניכם.

מתחילים בהליכים הבירוקרטיים

אם אתם מתכוונים לעשות מעבר לטובת מגורים באירופה, יש כמה שלבים שאתם צריכים לעשות לפני כן. תחילה, עליכם להוציא דרכון פורטוגלי ואשרת שהייה במדינה. כמוכם יש יותר ממאה אלף ישראלים שכבר הוציאו דרכון לפורטוגל, בין השאר צאצאים של מגורשי ספרד ופורטוגל שקיבלו אזרחות ודרכון למדינה.

גם אם אין לכם דרכון אתם עדיין יכולים לעשות רילוקיישן לפורטוגל ולהוציא אשרה שהייה שתאפשר לכם גם להיכנס למדינה וגם לעבוד בה. יש מגוון רחב של אשרות כניסה לפורטוגל, בין השאר אשרת שהייה זמנית, אשרת SEF, אשרת עבודה, אשרת לימודים, ויזת זהב, ויזת TECH, ויזת START UP, ויזת d2, d7 ועוד.

בנוסף, אתם צריכים לעשות ביטוח רפואי, כאשר אנחנו ממליצים כמובן על ביטוח רפואי פרטי שיזכה אתכם בתנאים טובים יותר ובהטבות שונות שהביטוח הציבורי לא מקנה לכם. כמו כן, אם יש לכם רישיון נהיגה בין לאומי תוכלו להמשיך להשתמש בו. מה שכן, אתם צריכים להירשם ברשות התעבורה המדינית על מנת לקבל רישיון נהיגה מקומי תוך 165 ימים מקבל אישור המגורים במדינה.

מכינים את הילדים על המעבר

זה לא משנה על איזה סוג של מעבר אנחנו מדברים, כל מעבר דירה הוא סופר קשה עבור הילדים. הם צריכים להתרגל לאזור חדש, לכיתה חדשה, שכנים חדשים וחברים חדשים. לא פעם התהליך גורם לילדים הללו להרגיש שהם נתלשו מהמקום שהם כל כך אוהבים למקום שהם לא מכירים ולא קשורים אליו בכלל. לכן, אנחנו ממליצים לכם להכין את הילדים מראש, כי כאן אנחנו מדברים כבר על מעבר סופר מאתגר למדינה אחרת שהם בכלל לא מכירים.

 

 

איך מסבירים לילדים על המעבר לפורטוגל?

פורטוגל היא מדינה מדהימה ומעבר לעובדה שיש בה המון אטרקציות לילדים, גם מזג האוויר בה הוא מושלם ומאד מזכיר את הארץ. הסבירו את זה לילדים שלכם על מנת שירגישו רגועים וידעו שהם לא צריכים להתרגל לאקלים אחר או קשה. גם הפורטוגלים עצמם מאד דומים לנו באופי שלהם מאד אדיבים ומסבירי פנים. כך שגם ההתאקלמות שלכם בתור משפחה תהיה הרבה יותר פשוטה. התחבורה הציבורית בפורטוגל היא נוחה מאד והמגורים לא יקרים, בטח ובטח יותר זולים מהארץ בצורה משמעותית, כך שגם איכות החיים של הילדים שלכם תהיה טובה יותר.

הרעיון הוא לשתף את הילדים בתהליך ולהסביר להם למה הוא נועד לטובתם. תסבירו להם שמבחינת עבודה אתם הולכים למצוא הזדמנויות חדשות בתור משפחה, לשפר את איכות החיים ולהשיג דברים שלא יכולתם להשיג בישראל. דברו איתם על הפן החברתי והסבירו להם שבפורטוגל מחכים להם ילדים שישמחו להיות החברים החדשים שלהם. יתכן מאד שמחכים להם ילדים ממש כמוהם, שעשו גם הם את המעבר מישראל לפורטוגל ביחד עם המשפחה. זה יעזור להם להכין את עצמם כמה שיותר טוב ולהבין שמדובר במהלך שיעזור גם להם.

לסיכום

אם אתם מתכוונים להגשים את החלום ולעשות רילוקיישן עם הילדים לפורטוגל, אנחנו ממליצים לכם להכין אותם מראש לקראת המעבר על מנת להקל עליהם ככל שניתן את תהליך ההתאקלמות במדינה הזו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *