בתור הורים המטרה המשותפת לכולנו היא להכין את הילדים לעולם המבוגרים ולתת להם את כל הכלים כדי להסתדר בו. אומנם הדרכים בהן נעשה את זה ומן הסתם תפיסות העולם שלנו הן שונות ומגוונות, אך לבסוף כולנו היינו רוצים לדעת שהילדים שלנו יצליחו להסתדר גם בתור המבוגרים, במיוחד בנקודה בה לא נוכל יותר לסייע להם. מתוך כך הורים בוחרים לשלוח את ילדיהם לחוגים, מעודדים אותם ליצור חברויות חדשות, עוזרים להם לגלות את תחביבים הכי מדברים עליהם ומנסים לתת לכם כלים פונקציונליים בסיסיים בכל הזדמנות ואלו הם דברים נפלאים בהחלט. עם זאת, מחקרים מהשנים האחרונות בנושא הזה מראים עד כמה חשוב לתת לילד פינה פרטית משלו ללמידה והתפתחות, וזה משהו שאפשר לעשות בפשטות עם עיצוב של פינת עבודה עבורם, בה יוכלו לשבת וללמוד, לשחק ולהתפתח. איך עושים את זה? האמת היא שזה ממש לא מסובך. נסביר ממש עכשיו.

ספריות ילדים

קודם חשוב לדעת שכאשר מעצבים פינות עבודה ולמידה לילדים ובאופן כללי בעת עיצוב חדרי ילדים, חשוב להתחיל עם אלמנט אחד שביחס אליו נעצב את שאר החלל, וכשמדברים על פינת לבידה ספריה איכותית היא מוצר הבסיס שממנו תמשיכו לעיצוב שאר האזור. בבואכם לבחור ספרייה כזו, שימו לב בפרט לדברים הבאים:

גודל

האם היא מתאימה לגודל החדר בראש ובראשונה, ואם היה נכנסת האם היא תופסת יותר מדי מקום. ספרייה גדולה מדי לא תתאים וזו לא הרגשה נעימה כאשר החדר כולו מוקדש ללמידה.

אפשרויות אחסון

האם מדף אחד או שניים יספיקו או שיש צורך בפתרון אחסון רציני יותר עם קלפות ומגירות? התשובה לשאלה תלויה כמובן בכמות הספרים, בתחומי הידע של הילד ולפעמים גם בצורך לאחסן דברים נוספים על הדרך.

הכנה למחשב

שימו לב שיש הרבה ספריות לחדרי ילדים שמגיעות עם עמדה מסודרת למחשב. יש סיכוי לא רע שגם הילד שלכם יעבוד וילמד רוב היום עם המחשב ולכן חשוב שהאופציה הזאת עם הספרייה תהיה נוחה.

כיסא נוח

כאן הגענו לחלק שעשוי להישמע טריוויאלי, אבל אסור לעולם להמעיט בחשיבות שלו. כיסא זה לא רק אקססוריז יפה לפינת עבודה, אלא רהיט חשוב מבחינה אורתופדית. חשוב מאד לבחור כסאות איכותיים בלבד וכאלו שייתנו תמיכה לגופם של ילדים, נערים ונערות שגדל ומתפתח במהירות בתקופה הזו בחיים. זכרו כי לבחירה בכיסא לא איכותי עשויות להיות השלכות לא נעימות כלל כמו כאבי גב או בעיות אורתופדיות בעתיד. רק לאחר שבחרתם כיסא איכותי מהבחינה הזו, ודאו שהוא מתאים לעיצוב הכללי של החדר וכמובן לרוחו של הילד.

פינה קסומה ופרטית: עיצוב פינת עבודה לילדים - עשו זאת בעצמכם!

אקססוריז שכדאי לרכוש

אלו הם בלי ספק הדברים הבסיסיים ביותר, וכעת על מנת לשדרג את פינת העבודה שווה לדאוג לאקססוריז ולאביזרים קטנים שיהפכו את החוויה לטובה אפילו יותר. הנה כמה דוגמאות:

לסיכום – כפי שאתם יכולים לראות לא מדובר במשימה מורכבת מדי וזו דרך נפלאה להכין את הילדים לחיים כמבוגרים. השקיעו בבחירת הספרייה, הקפידו כל כיסא נוח שישמור על הגב והוסיפו עיצובים קטנים לתחושת חמימות ואתם לגמרי מסודרים!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *