ימי הולדת הם הזדמנות נהדרת לחגוג! כיום, יש לא מעט דרכים לחגוג את יום ההולדת, החל ממשחקיות וג'ימבורי, פארקי שעשועים ועד לאירועים ביתיים ואטרקטיביים. אחד הדברים החשובים ביותר במהלך תכנון יום הולדת לילדים, הוא לדאוג להפעלה עבור המוזמנים, כשאחת ההפעלות המבוקשות והאהובות ביותר בקרב ילדים היא פעילות יצירה. כיצד תערכו פעילויות יצירה לחגיגת יום הולדת ביתית? הכנו עבורכם מדריך מיוחד בנושא.

פעילויות יצירה ליום הולדת

דאגו לשולחן יצירה עשיר בחומרים

לפני שתתחילו לחפש הדרכות ליצירת אלמנטים שונים, וודאו שיש באפשרותכם לדאוג לשולחן יצירה שמכיל את כל החומרים החיוניים. רכשו מחנות יצירה מגוון רחב של צבעים, דבקים, טושים צבעוניים, בריסטולים, פונפונים ושלל חומרי יצירה שעשויים להעשיר את דמיונם של הילדים. את שולחן היצירה יש לעטוף במפה חד פעמית מניילון שקוף, כך תוכלו להבטיח שהשולחן לא יתלכלך או יינזק.

חפשו הורים שישמחו לעזור

לתפעל סדנת יצירה לילדים זו לא תמיד משימה פשוטה, לכן מוטב לברר בין הורי המוזמנים, אם מישהו מההורים מוכן להגיע לחגיגה ולסייע במהלך הפעילות, כך כל הילדים יוכלו לקבל תשומת לב וסיוע במהלך הכנת התוצרים.

פעילויות יצירה לילדים

לאחר שהכנתם שולחן יצירה מאובזר ודאגתם להורה אחד לפחות שיגיע לסייע במהלך יום ההולדת, תוכלו לתכנן את הפעילויות שיועברו במהלך המסיבה. מומלץ להכין מכל יצירה 2 דוגמאות ולהניח על השולחן על מנת שהילדים יבינו מהו התוצר שעליהם להכין. ומה ניתן ליצור עם הילדים?

שלט לחדר

בכדי ליצור שלט לחדר, תוכלו לגזור בריסטולים צבעוניים לגדלים אחידים, כך כל ילד יבחר את צבע השלט הרצוי. פזרו על השולחן שלל צבעים, מדבקות ואלמנטים ייחודיים (פונפונים, פייטים וכו') ותנו לילדים להפליג בדמיון ולעצב את השלט האידיאלי לחדרם.

מגנטים למקרר

עבודת יצירה מסוג זה היא פשוטה וידידותית לילדים בכל הגילאים. גזרו מבעוד מועד בריסטולים צבעוניים בגדלים ייעודיים, ותנו לילדים לעצב את הבריסטולים כרצונם. לאחר מכן, הדביקו מאחורי כל בריסטול מגנט והשאירו לייבוש. בתום החגיגה, כל ילד יוכל לקחת עמו את המגנטים שהכין.

פעילויות יצירה ליום הולדת

סימניה

ליצור סימניה זו פעילות מהנה שמתאימה לילדים החל מכיתה א' או ילדי גן שהחלו לקרוא. בכדי ליצור סימניה יש לחתוך מראש בריסטולים לאורך הרצוי, ולאפשר לילדים לעצב את הסימניות שלהם באופן חופשי. כמובן תוכלו להכין מספר דוגמאות על מנת להעניק לילדים השראה ולאפשר להם ליצור גם אם אין להם רעיונות משלהם.

כרטיסי ברכה

גם כרטיסי ברכה מכינים מבריסטולים צבעוניים, לכן יש לחתוך מראש כמות גדולה של כרטיסים (כדי לאפשר לכל ילד ליצור לפחות 2 כרטיסים). בקשו מהילדים להכין כרטיס ברכה לחוגג יום ההולדת וכרטיס ברכה נוסף שיוכלו לקחת עמם הביתה. לאחר מכן, עזרו לילדים לכתוב ברכה בכרטיס המיועד לחוגג יום ההולדת, ובסוף המסיבה, אפשרו לכל ילד להעניק את כרטיס הברכה שהכין. למיטיבי לכת, אפשר להכין כרטיסי ברכה בקופסאות גפרורים.

 

פעילויות יצירה ליום הולדת יכולות להיות מהנות ומעשירות במיוחד! רכשו את כל חומרי היצירה הנחוצים לכם בכדי לאפשר לילדים ליצור באופן חופשי והניחו אותם על שולחן ייעודי באופן מסודר. הכינו מראש דוגמאות שונות של עבודות היצירה והעניקו לילדים חוויה יצירתית ומיוחדת! יום הולדת שמח!

קראו גם: ארגון מסיבת יום הולדת בגן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *