ימי הולדת, חגים ואירועים מסוגים שונים הם הזדמנות מצוינת להעניק לילדים מתנות משמחות, בין אם זה פריט אליו ייחלו זמן רב ובין אם זו מתנה מפתיעה ומרגשת. ילדים אוהבים לקבל מתנות, זה נכון, אבל הרבה יותר מספק להעניק מתנה מוצלחת, כזו שתשמש את הילדים לאורך זמן. כיצד תוכלו לרכוש מתנות מוצלחות במיוחד? אספנו בעבורכם 4 רעיונות ייחודיים.

לנהוג כמו גדולים!

זה ידוע שילדים נוהגים לחקות את המבוגרים בפעילויות שונות, ובייחוד את ההורים, לכן אין זה מפתיע שהילדים מבקשים גי'פ צעצוע, אופנוע של ספיידרמן או כל סוג של ממונעים לילדים. רכישת ממונעים עשויה להתגלות כמתנה מוצלחת במיוחד ולו בשל העובדה שהיא מעניקה לילדים סיפוק גדול והיא מאפשרת להם לחוות חוויה "של גדולים". ניתן להשתמש בצעצועים הממונעים בשלל דרכים, אם זה במהלך בילוי בפארק, בטיול משפחתי או אפילו בחצר הביתית. כמו כן, יש מגוון רחב של סוגי ממונעים, כך שניתן להתאים לילדים את הצעצוע האידיאלי ביותר בעבורם.

ליצור ולפתח את הדמיון

אם יש פעילות מהנה ומעשירה, היא ללא ספק היצירה, שהרי היא מעניקה לילדים זמן איכות ותעסוקה לשעות ארוכות, ובמקביל תורמת לשיפור המיומנויות הקוגניטיביות, פיתוח מוטוריקה עדינה ועוד. ערכות יצירה הן מתנה מצוינת, גם לבנים וגם לבנות, משום שהערכות הללו מכילות מגוון רחב של חומרי יצירה, עמם הילדים יוכלו ליצור אלמנטים שונים. כמו כן, ישנן ערכות ייעודיות, בהן ניתן למצוא חומרים עבור יצירה בודדת, כמו רקמה על בד, לוכד חלומות, הכנת תכשיט מחרוזים וכו', ובמקרים הללו – כדאי להצטייד ביותר מערכה אחת.

משחקי קופסה

כיום קיימים משחקי קופסה לגילים שונים, ואפילו לפעוטות. משחקי הקופסה הם בדרך כלל משחקים שמקנים לילדים יתרונות רבים ומאפשרים להם לפתח את החשיבה, הדמיון ויתר היכולות הקוגניטיביות שלהם. נסו למצוא משחקי קופסה שמתאימים לילדיכם, כאלה שיעניינו אותם ויגרמו להם לשחק שעות ארוכות. יחד עם זה, כדאי לבחור במשחקים שמפתחים את החשיבה, שמאפשרים לבנות אסטרטגיות ומקנים לילד יתרונות ייחודיים.

חשיבה כלכלית מגיל צעיר

אחת המתנות הקלאסיות והמוצלחות עבור ילדים היא קופת חיסכון, ולו בשל העובדה שהיא מקנה לילדים חשיבה כלכלית נכונה כבר מגיל צעיר. מלבד זאת, תוכלו לבחור בקופת חיסכון מעוצבת שתהווה פריט דקורטיבי בחדר, או קופה בדמות שהילדים אוהבים (כמו חד קרן, סוס פוני, ברבור וכו'). למדו את הילדים על משמעות החיסכון, ונסו לכתוב יחד רשימת מטרות שיגשימו באמצעות הכסף שיצליחו לחסוך (כמובן יש לבחור במטרות ריאליות).

 

למרות שחנויות הצעצועים עשירות בשלל מתנות לילדים, יש כמה וכמה מתנות שעשויות להיות מוצלחות במיוחד. הדרך הטובה ביותר לבחור מתנה עבור הילדים, היא להבין את הצורך שלכם ולהעניק להם מתנה שתשמש אותם לאורך זמן, וכמובן – שיתלהבו ממנה. תוכלו לשתף את הילדים בבחירת המתנה, ואף תוכלו לרכוש מתנה בהפתעה. כך או כך, אל תשכחו להעניק את המתנה בחיוך גדול, ולצרף ברכה קטנה עם כמה מילים משמחות. מזל טוב!

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *