המטרה של הכרית היא לספק תמיכה לצוואר ולגב. איכות ונוחות השינה מהווים תפקיד משמעותי אצל הילדים ולכן תהליך הרכישה צריך להתבצע תוך שימת דגש על קריטריונים שונים. כיצד תוכלו לבחור את הכרית המתאימה ביותר בעבור הילדים שלכם? על כך – במדריך הבא.

כרית לילדים: החל מגיל טרום חובה

ההמלצה הגורפת של מומחים לתחום השינה היא לבצע רכישה של כרית בעבור ילדים החל מגיל טרום גן חובה. כידוע, לשינה יש משמעות אדירה מבחינת ההתפתחות של ילדים מאחר ובזמן השינה מופרשים הורמונים של גדילה לצד תהליכי התפתחות הכוללים בין היתר ייצוב של רמות הסוכר בדם לצד התפתחות מוטורית. על כן, השאלה האם בריא לילדים לישון עם כרית היא שאלה נפוצה שאותה שואלים לא מעט הורים. חשוב לציין כי ילדים עד גיל שנתיים אינם זקוקים לכרית מכיוון והם עלולים להניח את הפנים באופן מסוכן בתוך הכרית, ללא יכולת להסיר את הכרית באופן עצמאי מפתחי האוויר – בדיוק כמו כל חפץ אחר. על כן, חשוב לזכור כי המטרה של הכרית היא לתמוך בצוואר ולרוב ילדים יבקשו בעצמם לרכוש כרית כאשר הם מגיעים לגילאים בוגרים יותר.

מהם הפרמטרים החשובים בתהליך הבחירה?

בחירה של כרית בעבור הילדים דומה מאוד לבחירה של מזרן, כאשר הדגש שצריך להנחות אתכם הוא לבחור בכרית איכותית ככל האפשר שתועיל לבריאות הילד. כיצד תוכלו להיות בטוחים בבחירה שלכם? להלן הפרטים:

מבנה ועובי

העדיפו לבצע רכישה של כרית בעלת מבנה מוצק שתאפשר למנח הראש של הילדים להישאר גבוה, ובהתאם לכך ליצור הקנייה של הרגלי שינה נכונים. מאחר ומדובר בילדים, הכרית הסטנדרטית של מבוגרים (לרוב גבוהה ורכה) עלולה לחסום את המעבר החופשי של האוויר ועל כן העדיפו לרכוש כרית שטוחה ככל האפשר.

הרכב הבד

מאחר ובזמן השינה ילדים פולטים נזלת, רוק וזיעה בזמן השהות במיטה ובשינה נדרש לבצע רכישה של כרית מאוררת המאפשרת לווסת את חום הגוף, ובהתאם לכך תגרום לשינה איכותית ועמוקה יותר – היבט בעל משמעות אדירה לבריאות של הילדים ולאיכות השינה. מבחינת בדים, ההיצע הוא גדול אולם ההמלצה הגורפת של מומחים לתחום השינה היא לבצע רכישה של כרית לטקס מאחר ומדובר בכרית אנטי בקטריאלית כמו גם כזו שעשויה מחומרים טבעיים ועל כן מדובר בכרית אידיאלית בעבור ילדים כמו גם מבוגרים.

מילוי

למילוי של הכרית יש תפקיד מבחינת מתן תמיכה. רצוי להשקיע יותר מבחינה כספית ולבצע רכישה של מילוי טבעי שגם יחזיק מעמד למשך מספר שנים וגם יספק צפיפות חומר גדולה יותר. מבחינת סוגי המילוי העדיפות היא לבצע רכישה של כרית ויסקו המתאימה את עצמה למבנה הצוואר או צמר, מאחר מדובר במילוי ששומר על הטמפרטורה של הגוף, ובכך משדרג את איכות השינה.

כרית לילדים: איך בוחרים את הכרית המתאימה?

לסיכום, רכישה של כרית לילדים היא רכישה משמעותית הן מבחינת איכות השינה והן מבחינת יצירת תנאים אידיאליים לטובת ההתפתחות שלהם. שימו לב כי הכרית אותה אתם רוכשים היא כרית אותה ניתן לכבס מדי פעם בעקבות פליטות של רוק וזיעה. עם זאת, את חלק מהמילויים לא ניתן לכבס ועל כן העדיפו לבצע רכישה של כרית בעלת כיסוי שאותו ניתן להסיר ולכבס, כחלק ממערך אופטימלי של סביבת שינה איכותית ובעלת פוטנציאל בעבור תהליך הגדילה וההתפתחות של הילדים – כתוצאה מרכישה של כרית איכותית שתספק תמיכה מלאה לגב ולצוואר. עקבו אחר הטיפים ורכשו את הכרית אך ורק דרך חברה מובילה ובעלת המלצות, כך שתוכלו להיות בטוחים כי אתם משקיעים את כספכם בחוכמה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *