זה קורה לזוגות המוצלחים ביותר. זה כואב, זה לא נעים, אבל לפעמים זה פשוט הכרחי. כשזוג מחליט לפרק את החבילה ולהתגרש, הוא נכנס לתהליך שמביא איתו הרבה בירוקרטיה, הרבה פשרות והרבה קשיים גם כשמדובר בזוגות ללא ילדים. כשיש ילדים בתמונה, הקושי הוא כבר כפול ומכופל ומעבר לעניינים הטכניים שיש לפתור, צריך תמיד להיות עם היד על הדופק ולשים לב שהם לא נפגעים או נשארים מאחור. זכרו, על אף שמדובר בהליך לא פשוט שעשוי להיות טראומתי בעבור כל המעורבים ובמיוחד בעבור הילדים, היכולת להפחית את הקושי ולתווך לילדים את הסיטואציה נמצאת לחלוטין בידיים שלכם. אם אתם לא בטוחים בדיוק איך לעשות את זה, קיבצנו מספר טיפים חשובים שאולי יעזרו לכם.

היעזרו באנשי מקצוע

כיום, ישנם לא מעט אנשי מקצוע המספקים סיוע מקצועי וליווי רגשי להורים וילדים בהליך הגירושים. אם תלכו להדרכת הורים אצל מומחים, תוכלו לקבל לא מעט כלים שיעזרו לכם להסביר ולתווך את המצב לילדים. פסיכולוגים, פסיכיאטרים, מדריכי הורים ומטפלים מוסמכים בשיטות שונות ישמחו לתרום מהידע שלהם ולעבור אתכם את התהליך ידי ביד. בחרו שיטת טיפול ומטפל שאתם מתחברים אליו ותוכלו לראות בתוצאות בהקדם.

הציגו חזית אחידה

האמת שזה ממש לא משנה מה הסיבות שהביאו אתכם להחלטה להתגרש, הקפידו להשאיר את הוויכוחים והכעסים למאחורי הקלעים ואל תתנו לילדים לספוג את האנרגיות השליליות שהם מביאים עמם. אם הילדים יראו שאתם מכבדים אחד את השנייה זה יקל עליהם לקבל את הבשורה. ילדים רבים להורים גרושים מעידים שבחלוף הזמן, לראות את הוריהם בקשר טוב גם לאחר שהתגרשו, הקל עליהם ביותר לקבל את המצב החדש.

לקראת גירושים- כך תעזרו לילדים להתמודד

היו קשובים אליהם

אין ספק שמרבית ההורים רואים תמיד את טובת הילדים שלהם אל נגד עיניהם. למרבה הצער, חלקם שוכחים במהלך הדרך לנסות ולהבין מהי באמת טובת הילד כפי שהוא רואה אותה. דברו עם ילדיכם. עודדו אותם לשתף את הרגשות, החששות והציפיות שלהם לקראת המצב החדש ואל תשכחו לשאול ולברר לעיתים קרובות איך הם מרגישים ומתמודדים עם התהליך. יש סיכוי טוב שאם תקפידו לעשות זאת באופן קבוע, תצליחו להפיג לא מעט מהחששות והדאגות שלהם או שאפילו תגלו צעדים פרקטיים פשוטים שתוכלו לנקוט ויקלו עליהם.

הראו להם שאפשר לחיות בהרמוניה

כולנו מכירים משפחות עם הורים גרושים שחיות ומתפקדות מצוין ועם אהבה, לעיתים אף יותר ממשפחות עם הורים נשואים. הכירו לילדיכם את המשפחות האלה, הציעו להם לדבר עם ילדים שחיים כך כבר זמן רב והתרגלו לכך והציגו להם דווקא את היתרונות בחייהם החדשים, כמו למשל העבודה שיקבלו 2 מתנות בכל יום הולדת מעכשיו.

לעולם אל תשתמשו בהם כנגד בן/בת הזוג

בשנים האחרונות תופעת הניכור ההורי הולכת ותופסת תאוצה, כשאחד מבני הזוג מסית ומשתמש בילדיו כנגד בן הזוג השני. הפוטנציאל לנזק רגשי בלתי הפיך במקרה הזה הוא ענק ומדובר בעוול גדול לעשות לילדים שלכם. המנעו מכך בכל מחיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.